AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusje o karmach dla myszy
Autor Wiadomość
karolinalol 
Mysi Bywalec
Victor ;) <3)~



Wiek: 31
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 119
Wysłany: 2006-08-11, 16:25   

noto prosze jakim sposobem mi to udowodnisz ?e w vitapolu s? rakotwórcze chrupki? vitapol jest tworzony na bazie najwyrzszeji jako?ci karm i sk?adników ja zawsze karmi?am vitapolem swoie ?winki morskie chomiki a teraz myszki i nigdy niemia?y one k?opotów z zdrowiem nawet sprzedawcy dobrzy chocia? vitapol jest drogi polecaj? go dla naszych gryzoni a ja niezrezygnuje z tej karmy bo zawsze by?a dlamnie najlepsza jak i dla moich myszek :)
 
 
ogryzek 
Mysi Bywalec
<:3)~



Imi?: Olga
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 26 Lis 2005
Posty: 189
Skąd: Z.G.
Wysłany: 2006-08-11, 16:27   
   Myszy: Sith (*)


1. ju? mo?esz sobie poczyta? we wcze?niejszych w?tkach o rakotwórczym
2. je?li na petach napisz? ?e oczyszczaj? p?uca i odm?adzaj? to te? zaczniesz pali???
3. Sprzedawcy polecaj? bo chc? zarobi? kas?
OT
_________________

gg 3474439 l e-mail ogryzek8@o2.pl
 
 
 
karolinalol 
Mysi Bywalec
Victor ;) <3)~



Wiek: 31
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 119
Wysłany: 2006-08-11, 16:33   

ssory ale co papierosy maj? do karmy dla myszek?
 
 
ogryzek 
Mysi Bywalec
<:3)~



Imi?: Olga
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 26 Lis 2005
Posty: 189
Skąd: Z.G.
Wysłany: 2006-08-11, 19:09   
   Myszy: Sith (*)


ale jeste? pojmuj?ca - przyk?ad
_________________

gg 3474439 l e-mail ogryzek8@o2.pl
 
 
 
karolinalol 
Mysi Bywalec
Victor ;) <3)~



Wiek: 31
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 119
Wysłany: 2006-08-11, 21:41   

nie wiesz poprostu niewiedzia?am o co ci chodzi.. he dobre przyk?ad mo?e daj jaki? bardziej spokrewniony z karm? dla myszek przyk?ad a nie z papierosami
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-08-11, 21:45   

karolinalol napisał/a:
Vitapol jest bardzo dobr? firm? i napewno do swoich karm niedodawa?a by ,,rakotwórczych chrupek'' które s? bardzo lubiane przez myszki te kolorowe chrupki nie zawieraj? cukrów które mog?by by zaszkodzi? myszkom to nies? chrupki takie jak dla ludzi a to ?e w vitapolu jest bardzo du?o ró?no?ci to dobrze tak powino by? w ka?dej karmie jakby?my si? czuli gdyby nas karmiono samymi ziarnami?// serdecznie polecam vitapol dla ka?dego dotego vitapol oferuje szerok? baze ró?nych produktów równie dobrych ;)


Kolorowe chrupki nie zawsze ?wiadcz? o tym,?e s? zdrowe.Same ziarna?Ludzie urozmaicaj? myszkom diet?,daj?c im owoce,warzywa i tym podobnie.Nie potrzeba im tych kolorowych,bezsmakowych i bezwarto?ciowych badziewi.
 
 
karolinalol 
Mysi Bywalec
Victor ;) <3)~



Wiek: 31
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 119
Wysłany: 2006-08-11, 22:21   

Skoro s? bezsmakowe to dlaczego myszki je tak lubi??
 
 
wega 
M?ody Myszaty



Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 25
Wysłany: 2006-08-12, 10:35   

Ale? si? dyskusja zaostrzy?a :wink: My?l?, ?e nie ma co si? spiera? o karmy - ka?dy karmi swoje myszki tym, co uzna za odpowiednie.
Równie dobrze mo?na by dyskutowac, czy karmi? psa karm? Chappi (kosztuje ok. 40 z? za 10 kg), skoro Pedigree jest bardziej znan? firm? - ceny tez s? wy?sze (za 10 kg trzeba zap?aci? blisko 60z?). A produkowana jest jak przypuszczam z podobnych sk?adników, mo?e w nieco innych proporcjach.
Kwestia ceny niestety tez jest wazna - je?li za 150 gramowe opakowanie mam zap?aci? 5 z?, a za 500 gramowe innej firmy dwa razy mniej, to które rozwi?zanie jest korzystniejsze??
Ja w paranoj? wpada? nie zamierzam, je?li myszki jedz? to, czym je cz?stuj? i nie maja k?opotów ze zdrowiem, znaczy ?e karma jest odpowiednia.

A propos: czy o w?asne ?ywienie te? dbacie tak jak o myszki? 8) Zwracacie uwag?, czy chleb jest pe?noziarnisty, bez ulepszaczy? Czy serek pochodzi z ekologicznie czystych regionów?...
_________________
"Niewiedza nie oznacza g?upoty, podobnie jak ciemno?? ?lepoty"
 
 
 
karolinalol 
Mysi Bywalec
Victor ;) <3)~



Wiek: 31
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 119
Wysłany: 2006-08-12, 10:45   

wow wega ile ty masz lat ?e jeste? taka m?dra??? (mówie serio) zgadzam si? z tob?! ;)
 
 
wega 
M?ody Myszaty



Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 25
Wysłany: 2006-08-12, 10:49   

Pe?noletnia ju? jestem :wink:
_________________
"Niewiedza nie oznacza g?upoty, podobnie jak ciemno?? ?lepoty"
 
 
 
karolinalol 
Mysi Bywalec
Victor ;) <3)~



Wiek: 31
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 119
Wysłany: 2006-08-12, 23:34   

no to fajnie wida? po tym ostatnim po?cie ?e niemasz ma?ego rozumku!! w przeciwienstwie do myszek hehe ;)
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-08-13, 16:44   

wega napisał/a:

Kwestia ceny niestety tez jest wazna - je?li za 150 gramowe opakowanie mam zap?aci? 5 z?, a za 500 gramowe innej firmy dwa razy mniej, to które rozwi?zanie jest korzystniejsze??


Korzystniejsze dla ciebie,a dla myszy - nie.Poza tym s? jeszcze w?asne mieszanki,które taniej wychodz?.Zobacz sobie do "?ywienia"na W?asne Mieszanki(przyklejony).Moja jest tania ;) .

karolinalol,dlatego tak lubi?,bo jest niezdrowe i mo?e ma jakie? uzale?niacze.O to w?a?nie chodzi firmom.

A jak ty by? si? czu?a,gdyby to tobie dawano bezsmakowe,bezwarto?ciowe kolorowe chrupki przez ca?e ?ycie?Lepiej da? dropsy,które jakie? ju? tam warto?ci maj? - np.dropsy niemieckiej firmy Mlsoun - kosztuj? od 2,90(lub od 3,50 - nie jestem pewna)do 4,90.
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-13, 18:18   
   Myszy: tak


wega napisał/a:
My?l?, ?e nie ma co si? spiera? o karmy - ka?dy karmi swoje myszki tym, co uzna za odpowiednie.

No raczej lepiej karmi? tym co zdrowe. Kolorowe chrupki produkuj? ?eby ludziom si? podoba?y, a na myszki dzia?aj? jak chpisy - tylko si? je i je... Zamiast kolorków wystarcz? owoce, warzywa, itp.

wega napisał/a:
Równie dobrze mo?na by dyskutowac, czy karmi? psa karm? Chappi (kosztuje ok. 40 z? za 10 kg), skoro Pedigree jest bardziej znan? firm? - ceny tez s? wy?sze (za 10 kg trzeba zap?aci? blisko 60z?). A produkowana jest jak przypuszczam z podobnych sk?adników, mo?e w nieco innych proporcjach.

Czy co? jest znane o niczym nie ?wiadczy. Pedigree ma reklamy i co z tego wynika? Ró?ne nie daj?ce nic proszki i szampony te? maj?. Ta karma jest bardzo dobra w Niemczech, gdzie powsta?a. Tu, w naszym marnym kraju wykupi? j? bodaj?e Nestle... i si? nie polepszy?a. Chappi to taki sam ?mie?. Najcz??ciej tanie, ?mieciowe karmy sprzedawane w supermarkatach s? u?ywane, bo sprzedaj? je markety. Cena ich jest uznawana za norm?, a to taniocha. Przecie? markety to masówka, najta?sze produkty. O dobrych karmach typu Royal czy Eukanuba mo?na dowiedzie? si? u weta, na forach czy w lepszych sklepach zoologicznych. Np. ?iskasy s? powszechnie u?ywan? karm? dla kotów, a ile maj? % mi?sa? Marny procent... a koty to mi?so?ercy. Kocio uwielbia ?iskas, bo to taki "s?odycz", który go tuczy. Jak si? bierze zwierze, trzeba si? nastawi? na wydatki i tyle, nie mo?na lecie? po kosztach. Tzn. oczywi?cie je?li komu? zale?y na zwierzaku, a dok?adnie na wy?u?eniu jego ?ycia i zdrowiu.

Zawsze s? jakie? rozw?zania, niekoniecznie kupowanie ?mieciowej karmy. Np. kupienie ta?szej bez dodatków i zakupu oddzielnie zierenek dla urozmaicenia. Mo?na te? dodawa? jak? cz??? karmy HP. Jak pisze Nati zobacz w topicu o w?asnych mieszankach, ?e nie s? to takie koszty, ogólne obliczenia s? te? na myszy.net.

karolinalol napisał/a:
wow wega ile ty masz lat ?e jeste? taka m?dra???

Wiek niekoniecznie idzie w parze z m?dro?ci?. Znam mas? m?drych "ma?olatów" i g?upich doros?ych. To jak mówi?, ?e oceny w szkole ?wiadcz? o inteligencji. Ale to tak nawiasem mówi?c.
 
 
 
KasiaB. 
Gadu?a Myszaty
mysiomaniak



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 10 Sie 2005
Posty: 386
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-08-13, 21:34   

Ka?dy potrafi znale?? ceny produktów i nie musi byc bardzo m?dry :lol: ...

Co do karmy, to ja odkry?am "Deli Nature", jest to karma niemiecka dla myszy i szczurków. Nie ma w niej ani grama kolorowych chrupek i granulatu. Znika w mgnieniu oka, moje zwierzaczki ja bardzo lubi?. Mia?am tez t? karm? dla chomików, ale zostawa? groch i granulat.Moze gdzie? u was mo?na t? karm? spotka?, polecam... :)
_________________
rasowa Emancja, Ajunia,Azjunia i Europka (szczurcie) i ja
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-13, 22:02   
   Myszy: tak


Hm, ciekawa jestem czy te? j? widzia?am... Te nazwy bywaj? podobne.

W Kakadu i w Tesco widzia?am takie wielkie pud?a granulatu za oko?o 10 z?. Wygl?da to jak taka "karma laboratoryjna"... Spróbuj? zaobserowa? nazw?.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT