AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusje o karmach dla myszy
Autor Wiadomość
wega 
M?ody Myszaty



Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 25
Wysłany: 2006-08-14, 11:50   

KAT napisał/a:
No raczej lepiej karmi? tym co zdrowe


No pewnie, ?e tak! Nikt tego nie kwestionuje. Tyle ?e warto by by?o si? zastanowi?, czy dro?sza karma jest lepsza - nie masz pewno?ci, ?e produkowana jest ze zdrowszych, czystszych sk?adników. Ka?da firma na opakowaniu pisze tylko same pozytywy. A to, ?e jedna jest polska, a inna niemiecka, mnie zupe?nie nie przekonuje.

KAT napisał/a:
O dobrych karmach typu Royal czy Eukanuba mo?na dowiedzie? si? u weta, na forach czy w lepszych sklepach zoologicznych


Dziwnym trafem moje psy (a by?o ich kilka) nigdy nie chcia?y je?? karm typu Royal Canin czy Eukanuba - serio. Wola?y chodzi? g?odne, za jedzenie tej karmy bra?y si? dopiero wtedy, gdy widzia?y, ?e nic wi?cej nie dostan?. A i tak nie zjada?y swojej normalnej porcji, tylko skubn??y co nieco i odchodzi?y od miski. Jesli zwierzakowi co? nie smakuje, to ja , w imi? jego zdrowia, nie zamierzam go m?czy? i g?odzi?. Wol?, by jad? mo?e i mniej zdrow? karm?, ale tak?, która daje mu przynajmniej troch? przyjemno?ci.

KAT napisał/a:
Jak si? bierze zwierze, trzeba si? nastawi? na wydatki i tyle, nie mo?na lecie? po kosztach. Tzn. oczywi?cie je?li komu? zale?y na zwierzaku, a dok?adnie na wy?u?eniu jego ?ycia i zdrowiu.


Owszem - to, ?e masz pod swoj? opiek? zwierzaka oznacza pewne wydatki. Ale fakt, ?e wydajesz swoje pieni?dze z rozwag? nie musi ?wiadczy? o tym, ze na zwierzaku Ci nie zale?y. Poza tym niestety wyd?u?anie ?ycia nie zawsze jest dla zwierz?t dobre :?

KAT napisał/a:
Zawsze s? jakie? rozw?zania, niekoniecznie kupowanie ?mieciowej karmy. Np. kupienie ta?szej bez dodatków i zakupu oddzielnie zierenek dla urozmaicenia. Mo?na te? dodawa? jak? cz??? karmy HP. Jak pisze Nati zobacz w topicu o w?asnych mieszankach, ?e nie s? to takie koszty


Pewnie ?e s? i nalezy ich szuka?. Wydaje mi si?, ?e dobrym rozwi?zaniem jest mieszanie w?asnej karmy. Dlatego ra?? mnie okre?lenia "nie kupuj tej karmy, jest najgorsza" - ka?dy ma przecie? prawo do w?asnego zdania na ten temat.

KAT napisał/a:
Wiek niekoniecznie idzie w parze z m?dro?ci?


S?usznie.
_________________
"Niewiedza nie oznacza g?upoty, podobnie jak ciemno?? ?lepoty"
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-14, 14:30   
   Myszy: tak


Co do "niesmakowania pieskom" to powiem, ?e kotek mojej cioci musia? przej?? na specjaln? diet? i te? nie chc? tkn??... :P Mo?e to dla nich zdrowe a pyszne jak "szpinak". No w pa?dym razie firm jest kilka. Nie tylko te wymienione.
Czyli mo?emy doj?? do consensusu... ;) Ja nie mówi?, ?eby kupowa? jak?? straszn? dro?yzn?, bo droga... Wi?c nie kupowa? niecniewartej, stresznej taniochy, ale te? nie strzeba kupowa? najdro?szych rzeczy na rynku. Znale?? przyst?pny w cenie i jako?ciowo produkt. (Chyba, ?e kto? op?ywa w kas?... :P ) Przy czym np. mieszanka w?asna tak? si? wydaje.

wega napisał/a:
Dlatego ra?? mnie okre?lenia "nie kupuj tej karmy, jest najgorsza" - ka?dy ma przecie? prawo do w?asnego zdania na ten temat.

No wiesz, pewnym rzeczom nie da si? zapszeczy?. Mo?na dyskutowa? przy karmach podobnej jako?ci, która lepsze ma to czy tamto, ale je?li co? jest totalnie do nieczego to trudno nie odradza?. Tak mi si? wydaje.

Aha, jeszcze si? cofn?.
wega napisał/a:
Ka?da firma na opakowaniu pisze tylko same pozytywy. A to, ?e jedna jest polska, a inna niemiecka, mnie zupe?nie nie przekonuje.

Dlatego na forach, itp. dyskutujemy jakie kto ma wra?enia i do?wiadczenia i na tej podstawie doradzamy/odradzamy... :)

wega napisał/a:
Ale fakt, ?e wydajesz swoje pieni?dze z rozwag? nie musi ?wiadczy? o tym, ze na zwierzaku Ci nie zale?y. Poza tym niestety wyd?u?anie ?ycia nie zawsze jest dla zwierz?t dobre :?

Z rozwag? ok. Jak pisa?am nie kupowa? czego kolwiek, tylko si?zastanowi? na co sta?, a co dobre... :) (Inaczej by?my wszyscy np. tylko Vitakrafta kupowali... :P A taka ma?a paczuszka za tyle kasy, np. dla hodowcy, który ma 30 myszy - to bez sensu.)
Nie chodzi mi w ?adnym razie o jakie? nahalne przytrzymywanie zwierzaka przy ?yciu, kiedy cierpi. Chodzi mi o to aby zapewni? co najlepsze, w miar? mo?liwo?ci i wiedzy, ?eby "?y? d?ugo i szcz??liwie".

Wracaj?c do tematu. Sta?am sobie dzi? ko?o musli i stwierdzi?am, ?e niektóre s? z dodatkiem cukrów, ale inne nawet nie. Jeden, firmy EKO bodaj?e, mia? siemi?, p?atki z gniecionych nasion. Po prostu na oko wszystko super. Tylko by?y tam p?atki kukurydziane, nie gniecione, tylko takie typowie. W sk?adzie nie by? podany ?aden "?mie?" poza tym co wida? (?mie? = zapachy, cukry, itp.). Mo?e zwró?cie uwag? sami i mnie o?wie?cie... :(
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-08-14, 15:40   

wega napisał/a:

No pewnie, ?e tak! Nikt tego nie kwestionuje. Tyle ?e warto by by?o si? zastanowi?, czy dro?sza karma jest lepsza - nie masz pewno?ci, ?e produkowana jest ze zdrowszych, czystszych sk?adników. Ka?da firma na opakowaniu pisze tylko same pozytywy. A to, ?e jedna jest polska, a inna niemiecka, mnie zupe?nie nie przekonuje.


Gdzie? Kasia napisa?a,?e Niemcy dbaj? o zwierz?ta.Cho? ja dopowiem,?e je?li karma jest tam droga,to naprawd? najwy?szej jako?ci.Bo w Polsce to niemal zawsze i tak musza si? zdarza? jakie? badziewia ...Ale pewnie,?e s? z?e karmy dla zwierz?t.Dowodem jest Lidl :lol: . Poza tym jest zdj?cie na pude?ku - wida?,?e to ?wietna karma.[/scroll]
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-14, 15:52   
   Myszy: tak


*Nati12* napisał/a:
Cho? ja dopowiem,?e je?li karma jest tam droga

Bo tam obecnie wszystko jest dla nas dro?sze. U nas ksi??ka kosztuje 14 z?, a u nich 7 E (tak z 28 z?). No i do tego trzeba zap?aci? za "import" - przecie? firma nie robi tego za dramo.
 
 
 
wega 
M?ody Myszaty



Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 25
Wysłany: 2006-08-14, 16:28   

*Nati12* napisał/a:
Gdzie? Kasia napisa?a,?e Niemcy dbaj? o zwierz?ta

Tak, a Polacy kradn? samochody :roll: To generalizacja. S? ludzie, którym zale?y na zdrowiu zwierz?t i sa tacy, którzy chc? osi?gn?c jak najwi?kszy zysk - kosztem marnej jako?ci. Nie s?dz?, by zaleza?o to od narodowo?ci. Poza tym jak sama stwierdzi?a? - w?asna mieszanka wychodzi cz?sto taniej od gotowej. Wi?c cena nie musi ?wiadczy? o jako?ci.
_________________
"Niewiedza nie oznacza g?upoty, podobnie jak ciemno?? ?lepoty"
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-14, 17:35   
   Myszy: tak


No to: w Niemczech s? dobre firmy... ;) Generalnie to fakt. Mo?na porówna? jako?? niemieckiego Pedigree, karm dla gryzoni i ksi??ek - tam jest jaka? wiedza, nie to co w polskich, g?ownie autorswa Huszcza.

Zdecydowanie nie jestem za tym aby ca?y naród wk?ada? do jednego worka (i nie chc? by? obywatelem IV RP... :P ), ale s? te? pewne... hm... zwyczaje, przyswyczajenia w których chowane s? dzieci w ró?nych krajach. U nas ma?o kto uczy szacunku do zwierz?t. :( Np. dla wielu chrze?cijan zwierze to pokarm, co? wymy?lonego dla cz?owieka. Wi?c podej?cie w pewnych grupach bywa podobnej. (Chodzi raczej o to, ?e nie mo?na kogo? os?dza?, po postepowaniu cz??ci jego narodu, grupy.)

Co do post?powania niemców, to mam troch? mieszane uczucia, je?li faktycznie pies po dwóch tygodniach w schornie jest "usuwany". Ale to ju? off.

Mam jednak w?tpliwo?ci do tych wszystkich specja?ów dla gryzoni Vitakraftu, w stylu kolorowe "misie" i "dinozaury".

wega napisał/a:
Poza tym jak sama stwierdzi?a? - w?asna mieszanka wychodzi cz?sto taniej od gotowej. Wi?c cena nie musi ?wiadczy? o jako?ci.

No jak pisa?am cena raczej wynika z tego, ?e my jeste?my biedni w stosunku do nich... ;)

Czekam czy kto? si? odezwie w sprawie musli... ;)

[ Dodano: 2006-08-14, 17:57 ]
Hm, znalaz?am te, które widzia?am.
To firma ECO+ i nale?y do sieci E.Leclerc. (Hmm... :? )
Wygl?da tak:

Sk?ad: p?atki owsiane, pszenne, kukurydziane, ?ytnie, ry?owe, rodzynki (fuu... :P ), siemi? lniane, ziarna s?onecznika, chipsy bananowe (tych bym si? ba?a). Warto?? energetyczna -346 kcal, bia?ko -11,1g, w?glowodany -59,7g, t?uszcz -6,9g.
(1kg 6.83z? - opak. 350g 2.39z?)

http://www.hipernet24.pl/...ro_id=&char_id=

Niby nie ma w sk?adzie nic ?mieciowego... ale to bia?ko wygl?da podejrzanie.

(Nie chodzi mi tu o te konretne musli, po prostu to jedyne, które rzuci?o mi si? w oczy - bez ?miecia lub bez podanego.)
 
 
 
wega 
M?ody Myszaty



Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 25
Wysłany: 2006-08-14, 19:36   

KAT napisał/a:
U nas ma?o kto uczy szacunku do zwierz?t. :( Np. dla wielu chrze?cijan zwierze to pokarm, co? wymy?lonego dla cz?owieka

Fakt, szacunku si? w naszym kraju nie uczy - i to nie tylko w stosunku do zwierz?t. Do ludzi tak?e, ale to ju? inny w?tek :)
Ale jedno w Twojej wypowiedzi mnie zastanawia - czyli uwa?asz, ?e ktos, kto nie jest jaroszem, nie szanuje zwierz?t? Bo ja np mi?sko zjadam, ale jednoczesnie opiekuj? si? w?asnym psiakiem i dwiema myszkami... Na marginesie psiak zosta? przygarni?ty ze schroniska.
Owszem, ju? dawno dosz?am do wniosku, ?e gdybym musia?a na to mi?sko sama zapolowac, to pewnie ?ywi?abym si? owocami i korzonkami :wink: ale poniewa? tego robi? nie musz?, korzystam z tego, co mam.
_________________
"Niewiedza nie oznacza g?upoty, podobnie jak ciemno?? ?lepoty"
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-14, 20:30   
   Myszy: tak


Mnie zastanawia sk?d ten wniosek? Czy chrze?cijanin to przeciwnie?stwo wegetarianina, czy jak? ;) Naprawd? "wk?adasz mi co? w usta" czego nie powiadzia?am (nie napisa?am). Chodzi?o mi o to, ?e niektórzy ludzie traktuj? zwierz?ta jako wy??cznie pokarm i co? tylko dla nich, ich s?ugi. Ogólnie chodzi?o mi o uprzedmiatawianie. :) Mam nadziej?, ?e teraz rozumiesz moj? my?l.
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-08-14, 22:58   

KAT napisał/a:

Hm, znalaz?am te, które widzia?am.
To firma ECO+ i nale?y do sieci E.Leclerc. (Hmm... :? )
Wygl?da tak:
Obrazek
Sk?ad: p?atki owsiane, pszenne, kukurydziane, ?ytnie, ry?owe, rodzynki (fuu... :P ), siemi? lniane, ziarna s?onecznika, chipsy bananowe (tych bym si? ba?a). Warto?? energetyczna 346 kcal, bia?ko -11,1g, w?glowodany -59,7g, t?uszcz -6,9g.
(1kg 6.83z? - opak. 350g 2.39z?)


Chipsy bananowe s? bezpieczne :) .Tylko zale?y,czy kandynzowane czy te? nie - wolno podawa? jedynie te drugie.Te? mnie to bia?ko niepokoi ...

A ta sie? ...To mi si? kojarzy.
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-14, 23:29   
   Myszy: tak


*Nati12* napisał/a:
Chipsy bananowe s? bezpieczne :) .

Chodzi?o mi o to, ?e taki Leklerk nie robi nic super jako?ci raczej (tanie produkty sklepowych firm), wi?c je?li co? jest samo z siebie to nie tak ?le, ale je?li to co? przerobi? to ju? si? boj? jak... ;) Po prostu nie wiem czy to zosta?o zrobione zdrowo, bez chemikaliów, itp. W ko?cu to z my?l? o ludziach, nie myszach... ;)
 
 
 
KasiaB. 
Gadu?a Myszaty
mysiomaniak



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 10 Sie 2005
Posty: 386
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-08-15, 00:42   

wega napisał/a:
*Nati12* napisał/a:
Gdzie? Kasia napisa?a,?e Niemcy dbaj? o zwierz?ta

Tak, a Polacy kradn? samochody :roll: To generalizacja. S? ludzie, którym zale?y na zdrowiu zwierz?t i sa tacy, którzy chc? osi?gn?c jak najwi?kszy zysk - kosztem marnej jako?ci. Nie s?dz?, by zaleza?o to od narodowo?ci. Poza tym jak sama stwierdzi?a? - w?asna mieszanka wychodzi cz?sto taniej od gotowej. Wi?c cena nie musi ?wiadczy? o jako?ci.


Tylko, ?e to jest prawda. Niemcy nawet nie wyobra?aj? sobie klatki poni?ej 80 cm wysoko?ci dla szczura. Co do karmy, to mam i jest naprawd? bardzo wysokiej jako?ci i nie kosztuje tyle co Prestige czy Vitacraft, a mniej bo 10 PLN za paczk?...
_________________
rasowa Emancja, Ajunia,Azjunia i Europka (szczurcie) i ja
 
 
 
Mysi_?atek 
Mysi Rozmówca



Imi?: Ernest
Wiek: 35
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 241
Skąd: Siedlce
  Wysłany: 2006-08-16, 20:10   

Ja s?dze, ?e Dako-Art
_________________
Witam i pozdrawiam
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-08-16, 20:21   

Mia?am Dako-Art przez chwil?(niestety,by?y w nim robaczki i wyrzuci?am)i powiem,?e taka z?a nie jest ;) .Jednak ja wol? domowe mieszanki.
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-16, 20:31   
   Myszy: tak


Nigdy nie u?wiadczy?am mysiatego, tylko kosztakowy... :(
 
 
 
wega 
M?ody Myszaty



Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 25
Wysłany: 2006-08-26, 20:10   

Czy pokarm firmy Megan jest dost?pny w "wersji" dla myszek? Czy jest tak jak z niektórymi - dla "myszy i myszoskoczków", "dla chomików"?
Dzi?ki za odpowied? :)
_________________
"Niewiedza nie oznacza g?upoty, podobnie jak ciemno?? ?lepoty"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT