AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Drapanie si?/mo?liwe przyczyny drapania
Autor Wiadomość
Rudziak 
Gadu?a Myszaty


Wiek: 40
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 376
Wysłany: 2009-12-04, 18:44   

Grzanka, spokojnie! id? do weta, niech jej da co?, mo?e ivemektyn? (nigdy nie pami?tam jak to si? nazywa :roll: (niech mnie kto? poprawi!), zamiast trocin daj jej r?czniki papierowe i obserwuj myszk? :)

poza tym... POSZUKAJ NA FORUM, gdy? podobne tematy (drapanie, ?wierzb, alergia) s?!!! nie zak?adaj tematu, bez upewnienia si?, ?e takiego/podobnego ju? nie ma... my?l?, ?e temat do zamkni?cia.
 
 
 
MagicMouse 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Joanna
Hodowla: Magic Mouse
Wiek: 29
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 325
Skąd: Warka
Wysłany: 2009-12-04, 18:49   
   Myszy: duuu?o ;)


Mi mysz nigdy nie spad?a, a wychyla?a si?, ale nigdy nic wi?cej. Chomik owszem, ale to te? przypadkiem siedzia? grzecznie na r?kach i po chwili co? mu odwali?o i wyskoczy? z r?k, ale to te? tylko raz i ju? wi?cej tego nie powtórzy?, a po tym do?wiadczeniu by?am bardziej ostro?na z trzymaniem chomika i ka?dego innego gryzonia.

[ Dodano: 2009-12-04, 18:51 ]
A co do drapania. Mój ?w.p. samczyk te? si? drapa?, a gdy pojecha?am z nim do weta okaza?o si? ?e to ?wierzb. Cho? na pocz?tku my?la?am ?e to alergia na troty i siano, wi?c siedzia? na samych r?cznikach papierowych co nie pomaga?o. Potem dosta? leki lecz i to nic nie da?o i samczyk odszed? maj?c ponad rok.

Najlepiej jed? do weta.
_________________

 
 
 
Grzanka 
Szara myszka


Dołączyła: 04 Gru 2009
Posty: 13
Wysłany: 2009-12-04, 19:10   
   Myszy: Gryzelda


Pójde, pójde...na pewno pójde....!!!
Rudziak bez urazy, ale mój temat uwa?am nie jest do zamkni?cia...
czasem im wi?cej tym lepiej.
Jak bym ka?dy tak chcia? wszystko zamyka? to by? 1/4 temtów nie by?o bo np podobne...
PS Wiecie co, autosugestia chyba istnieje bo mnie teraz wszytsko sw?dzi...
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-12-04, 19:18   

owszem, Rudziak ma racj? - temat do zamkni?cia, bo takie ju? by?y
Grzanka, poczytaj porz?dnie forum, przyda to Ci si?. Nie neguj? Twojego problemu, ale uwa?am za zupe?nie zb?dne zak?adanie tematów, które bez problemu mo?na znale?? na forum. Id? do weterynarza i ju?. I nast?pnym razem szukaj zamiast znów zak?ada? niepotrzebne tematy. Pozdrawiam
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Rudziak 
Gadu?a Myszaty


Wiek: 40
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 376
Wysłany: 2009-12-04, 19:28   

Do?ka, dzi?ki za poparcie i popieram... I prosz? raz jeszcze o zamkni?cie, bo trudno, ?eby ka?da drapi?ca si? mysza mia?a swój temat. Grzanka, CZYTAJ FORUM< szukaj, takie tematy by?y jak pisa?am i jak pisa?a Do?ka, zapoznaj si? z forum i PRZECZYTAJ REGULAMIN.
 
 
 
Grzanka 
Szara myszka


Dołączyła: 04 Gru 2009
Posty: 13
Wysłany: 2009-12-04, 20:06   
   Myszy: Gryzelda


Wiem, wiem :)
dzi? mam ju? du?? lektur?, bo znalaz?am na tym forum kilka linków do podobnych tematów;P
Poprostu to moja pierwsza myszka no i staram sie ?eby mia?a wszytsko co najlepsze...:P nawet swój w?tek o jej drapaniu ;P
Zadzwonie te? do kole?anki, mo?e b?dzie jutro jecha? do bardzo dobrego weta (od kotów i psów) mo?e i od myszek bedzie dobry:P:p
Mama mówi ?e przesadzam i ?e ona sie tak wcale nie drapie jak ja uwa?am, ale nie b?d? zwleka? a? se strupków narobi lub sie do krwi zadrapie...
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-12-05, 17:13   

Poczytaj sobie ten w?tek :
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=5176

Nieuniknione, ?e bedziesz musial i?? z myszk? do weterynarza.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
bartek14
Szara myszka


Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-07-14, 23:12   pewne podejrzenia co do mo?liwo?ci ?e moja mysia ma chorobe

Zastanawiam si? czy moja myszka jest chora,wi?c mo?e napisze pewne objawy.No to tak,mysia du?o je, z tego powodu sie ciesze, ale martwi mnie to ?e ostatnio ma do?? du?e zadrapanie lub obtarcie na przedniej ?apce i do tego chyba spuch?o jej oko.Mianowicie wygl?da to tak ?e ko?o oka zrobi?o si? czerwone kó?eczko, a przy 2 czego? takiego nie ma.A tak z zachowania myszki to ci?gle si? drapie, a pozniej myje, tylko to co mnie w tym niepokoi, to to ?e robi to np. co 20 sek i potrafi si? drapa? i my? nazmian? przez 30 min.Z góry wszystkim dzi?kuje.
Ostatnio zmieniony przez bartek14 2010-07-15, 07:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-07-14, 23:17   

Po pierwsze, od razu id? do weterynarza z ni?. Z opisu ci??ko nam cokolwiek oceni?.

Po drugie, ortografia...
Cytat:
ku?eczko
a? bije po oczach.

Po trzecie - mo?e to by? alergia, paso?yty, ?wierzb [ale na ?apkach to raczej nie chwyta...]. Tylko wet tu pomo?e.

Na choler? milion osób tworzy kolejny miliard tematów w stylu "czy moja myszka jest chora? pomó?cie, bo ja nie wiem". A nie ?aska do lekarza i??? Cz?owiek jak ma jakie? objawy, to idzie do specjalisty.
 
 
 
flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk



Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 167
Wysłany: 2010-07-15, 07:15   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~


Yun napisał/a:
A nie ?aska do lekarza i???

Yun nie w?ciekaj si?. u mnie te? nie ma weterynarza od ma?ych gryzoni (niby na szyldzie jest ale jedyna us?uga to zastrzyk na spanie wieczne) i gdyby nie forum i rady u?ytkowników to moje mysie nie ?y?yby tak d?ugo.

bartek14 napisał/a:
ko?o oka zrobi?o si? czerwone ku?eczko,

masz na my?li obwódk? wokó? oka? czy co? si? ko?o oka zrobi?o?

Bartek poszukaj na forum opisu ro?nych chorób i zobacz czy jaki? pasuje do objawów Twojej myszki. Pomy?l co mo?esz zmieni? w otoczeniu myszki ( co mo?e wywo?ywa? drapanie ) przyjrzyj si? czy nie ma jakich? zwierz?tek na futrze, jak oddycha (jak szybko pompuj?c to ?le)

Co do mycia to myszy s? czy?ciochami i lubi? si? szorowa?.
_________________
Mice are nice :)
 
 
bartek14
Szara myszka


Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-07-15, 07:51   

flea napisał/a:
masz na my?li obwódk? wokó? oka? czy co? si? ko?o oka zrobi?o??



Tak, ma tak? czerwon? obwódk? ko?o oka i to nie jest cz??? oka, tylko takie opuchni?cie lub co? tego typu.

Yun napisał/a:

A nie ?aska do lekarza i???

Niestety nie?aska.Ja bym ju? dawno do weterynarza poszed?, lecz moja mama mówi ?e nie b?dzie specjalnie dla myszy i??.
I bardzo przepraszam ?e stworzy?em kolejny post typu"czy moja myszka jest chora" ale chce wiedzie?, a nie moge jak narazie przekona? mamy ?eby?my poszli do weta.PO za tym do czego? jest ten dzia? :m:/:
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-07-15, 08:34   

bartek14,
bartek14 napisał/a:
moja mama mówi ?e nie b?dzie specjalnie dla myszy i??.
i dlatego je?li jeste? dzieckiem to PRZED wzi?ciem zwierzaka, trzeba ustali? z rodzicami, czy b?d? mogli z nim chodzi? do weta. A zreszt? to Twoja mysz, pewnie masz jakies kieszonkowe to zamiast na lody wydasz na lekarza. Je??i Twoja mama mówi, ?e nie pójdzie z mysz? do lekarza, to jest nieodpowiedzialna i Ty te?.
bartek14 napisał/a:
PO za tym do czego? jest ten dzia? :m:/:
ortografia!!! Ten dzia? NIE jest do zamieszczania nowych zb?dnych tematów ... Poszukaj na forum, co? pewnie ju? by?o, a z mysz? MUSISZ i?? do lekarza, bo to mo?e by? ?wierzb, grzybica i cholera wie co jeszcze. Mysz cierpi. Wyobra? sobie, ?e to Ty tak cierpisz, boli ci? oko, drapiesz si? bo strasznie sw?dzi, potem piecze, a Twój opiekun nie bierze cie do lekarza...
:roll:
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
bartek14
Szara myszka


Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-07-15, 08:44   

Dobra temat do usuni?cia.Mama si? zgodzi?a.

ps.wcze?niej mówi?a, ?e b?dzie na jakby co chodzi? do weta

[ Dodano: 2010-07-15, 09:16 ]
I jeszcze na moje usprawiedliwienie to patrzy?em na forum ale nie by?o nic konkretnego, lecz kilka rzeczy mi si? zgadza?o.Tak po za tym weterynarza, który zajmuje si? myszami mam jakie? 40km odemnie, wi?c sam tam nie móg?bym pojecha?
 
 
Bandyta
Szara myszka


Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-08-29, 20:30   

hmm dziwne...Ja tak?e jestem zdania, ?e po to jest to forum aby dzielic si? miloscia i pasj? do myszek ale równie? aby dowiedziec sie czego? od ludzi którzy mo?e mieli ju? stycznosc z taka sytuacj? i mog? co? doradzic poza tym ?eby pójsc do weterynarza co wydaje si? oczywiste...
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2010-08-29, 23:59   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


poza tym zeby isc do weta mozna miec domniemania bo nikt ci nie pomoze jesli mysz jest na odleglosc a i czasami zdarzaja sie takie wypadki ze nawet hodowca nie bedzie wiedziec co to ...........
myszki to male zwierzatka o bardzo szybkim metabolizmie wiec choroba rozija sie bardzo szybko rowniez a brak zdecydowanych dzialan w leczeniu nawet pasozyta skornego czy wewnetrznego moze szybko prowadzic do smierci zwierzatka
nie oczekujcie ze hodowca lub osoba co posiada dlugo myszki wam doradzi "zloty srodek " na kazda dolegliwosc i kazde wasze pytanie
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT