AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Drapanie si?/mo?liwe przyczyny drapania
Autor Wiadomość
cobusia
Szara myszka


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 3
  Wysłany: 2010-12-12, 17:24   krew z myszki:(

Jestem tu nowa poniewaz mam problem z moja myszka i chcialabym byscie mi pomogli prosze pomozcie mi:(
od pewnego czasu moja myszka zaczela sie drapie tak jakby ja wci?? co? sw?dzia?o... a dzi? zauwazy?am ze jej z uszka leci krew...Prosze pomozcie mi :( jak mam jej pomoc:(??
napewno spotkaliscie sie juz z takim czyms ...
bylabym Wam bardzo wdzieczna..
z gory dziekuje za pomoc.. :sad:
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2010-12-12, 17:34   

id? do weterynarza. sama nic nie zdzia?asz.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
cobusia
Szara myszka


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-12-12, 17:36   

witam dziekuje za odpis... ok pójd? napewno zaraz jutro tylko jak myslisz dlaczego moze tak byc? jaka moze byc tego przyczyna?
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2010-12-12, 17:39   

Przyczyn mo?e by? du?o. Grzybica, ?wierzb, alergia, paso?yty...
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
cobusia
Szara myszka


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-12-12, 18:08   

aha dziekuje mam nadzieje ze bedzie ok zastanawiam sie tylko skad takie cos sie bierze jak wszystko mam i robie ok i dbam o myche
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2010-12-12, 18:21   

wadliwe trociny, ?arcie, ró?nie si? zdarza
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2010-12-12, 19:38   

Mo?e zarazi? si? czym? od innych myszy.
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-12-12, 21:00   

cobusia, prosz?, zacznij czyta? forum. Rozumiem, ?e szybko chcesz pomóc myszce, ale to nie usprawiedliwia zak?adania nowego tematu. Zach?cam do czytania.
Skoro mysz ju? si? drapnie d?u?szy czas, to powinna? ju? dawno i?? z ni? do lekarza. Taka prawda...
Przyczyn drapania si? mo?e by? du?o: alergia, grzybica, roztocza, ?wierzb ... Najlepiej by by?o jakby weterynarz zrobi? preparat i sprawdzi? pod mikroskopem co to za problem. W razie jakby za bardzo si? nie zna? na myszach (bo z weterynarzami to ró?nie bywa je?li chodzi o myszy) to popro? i iwermektyn? ale naskórnie, 1 kropl? na kark (a nie zastrzyki absolutnie!) i kuracj? trzeba koniecznie powtórzy? po tygodniu i najcz??ciej podaje si? te? trzeci? dawk?.
Powodzenia. Napisz jutro po wizycie co z mysz?
Aha- jeszcze jedno, je?li myszka nie mieszka sama, to przyda?o by si? ?eby? wszystkie odrobaczy?a.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Jaszczurka 
Myszomaniak
;]



Imi?: Sara
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 715
Skąd: Opole
Wysłany: 2010-12-13, 15:02   
   Myszy: Rose [*], Wandy [*], Holly [*], Cassie, Mitchie


to jasne ?e trzeba i?? do weterynarza. Moja mysz te? si? gryzie, od wczoraj ma kompletnie ?yse miejsce na plecach, dlatego zaraz z ni? lece

[ Dodano: 2010-12-14, 16:59 ]
cobusia, by?a? ju? u weta? Moja mysz mia?a te same objawy, okaza?o si? ?e ma grzybice. Mo?e twoja ma to samo?

Chocia? ty ju? mo?e nie wrócisz na to forum, bo twój pierszy post mowi sam za siebie ?e masz pojedy?czy problem :?
_________________

Pet's name: Leo?
Adopt virtual pets at Chicken Smoothie!
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2010-12-16, 07:13   

cobusia napisał/a:
Jestem tu nowa poniewaz mam problem z moja myszka i chcialabym byscie mi pomogli prosze pomozcie mi:(
od pewnego czasu moja myszka zaczela sie drapie tak jakby ja wci?? co? sw?dzia?o... a dzi? zauwazy?am ze jej z uszka leci krew...Prosze pomozcie mi :( jak mam jej pomoc:(??
napewno spotkaliscie sie juz z takim czyms ...
bylabym Wam bardzo wdzieczna..
z gory dziekuje za pomoc.. :sad:


To ?e jeste? tu nowa nie zwalnia Ci? z przestrzegania regulaminu.
Nie musisz pisa? tak wielkimi literami wszyscy potrafimy czyta?.
Prosz? o nie zak?adanie nowych w?tków je?eli takowy ju? istnieje.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Hikari 
M?ody Myszaty



Imi?: Gosia
Wiek: 26
Dołączyła: 12 Wrz 2010
Posty: 22
Skąd: P?ock
  Wysłany: 2011-02-25, 12:07   Alergia ?
   Myszy: Muniek, Felicja, Ma?a i Ma?y


Mój myszek niedawno zacz?? okropnie si? drapa?. Najbardziej za lewym uchem. Rozdrapa? sobie ju? na tyle ?e za uchem pojawi?y si? strupy. Sier?? jest postrz?piona jednak nie widz? ubytków. Mysz wi?cej ?pi. Stara?am si? na razie dzia?a? sama. Trociny zmieni?am na siano. Tkanin? w domku na zwyk?? higieniczn?-kosmetyczn? wat? (mama poradzi?a bo tak? wk?ada?a chomikom). Poprawy jak na razie nie widz?. Wykluczy?am paso?yty i ?wierzb, pch?y i wszy poniewa? razem z drapi?cym si? myszkiem mieszka jego ojciec który nie licz?c ju? oznak staro?ci nic nie ma. A chyba paso?yty czy ?wierzb s? zara?liwe ? Nie mówi?c ju? o pch?ach czy wszach ?... co dalej...? na co jeszcze mo?e by? uczulony mój myszek ?
Je?li to co? pomo?e mog? zamie?ci? zdj?cia myszka....
Wola?abym by wet nie by? konieczny jednak w razie co zawsze jestem gotowa zabra? maluszka po pomoc !
_________________
?ycie to jest Twoja szansa, Ty wykorzystaj ten czas.
Mój zwierzyniec:
Kaja-pieska
Muniek-myszek, Felicja-myszka, Ma?a-myszka, Ma?y-myszek
8 rybek bez imion xD
Drimi[*]-króliczka
Borys[*]-myszek
Wiktor[*]-ma?a myszka
du?o rybek[*]
 
 
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2011-02-25, 12:12   
   Myszy: brak


Po pierwsze wywal to siano - przecie? siano cz??ciej uczula ni? trociny.
Po drugie wat? te? wywal - kosmetyczna jest z?a, mysz mo?e zapl?ta? ?apki,paluszki i odci?? kr??enie - to niebezpieczne.
U?ywaj r?czników kuchennych,chusteczek bezzapachowych lub ligniny.

Cytat:
Wykluczy?am paso?yty i ?wierzb, pch?y i wszy


A to stwierdzi? mo?e tylko weterynarz - niekiedy koniecznie pod mikroskopem.
Nie czekaj tylko id? z myszk? do weterynarza, moja mysz by?a straszn? alergiczk?, wet podawa? jej jakie? krople doustne i wszystko jej przesz?o - równie? mia?a przerzedzon? sier??,rozdrapane uszy i oczy. I rozdziel myszy,?eby wykluczy? prawdopodobie?stwo zara?enia.
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-02-25, 17:27   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


jesli ma pasozyty naskorne lub grzyba nic nie pomoze zmienianie szciolki itd ,jesli ma uczulenie tez potrzebne sa leki odczulajace poniewaz jak sam napisalas uszkodzenia ciala sa juz zaawansowane ,idz do weta jedyna rada i nie czekaj zanim bedzie za pozno i swierzb,wszoly lub uczulenie doprowadza do deformacji uszu,oczu itd
takie wizyty nie kosztuja nie wiadomo ile ,a leczenie im wczesniej zaczete tym szybciej przyniesie efekty ,zupelnie nie rozumiem ludzi ktorzy maja temat zawsze pytaja o to samo i przed pojsciem do weta bronia sie tak jakby conajmniej palil zywym ogniem ;/
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Wikunia98 
Myszowaty
Legionowa


Imi?: Wiktoria
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 463
Skąd: Piekary ?l?skie
Wysłany: 2011-04-24, 21:34   
   Myszy: Davne[*]Zorro[*]Zorro[*]Viki[*]Jordine[*] Morgana, Didi, Kredka


Trzymam jednego samca u babci, jestem tam prawie codziennie, ale n ie zawsze mam czas go wyci?gn??. Dzisiaj to zrobi?am. Zauwa?y?am, ?e samczyk ma podrapane za uszkami do krwi :( Cz?sto sie drapie. Nie wiedzia?am co mam zrobi?, ?wi?ta, wi?c wetów nie ma :/
Na razie, wsadzi?am go do czystego pojemnika, zamiast trotów da?am chusteczki i musz? poczeka? do wtorku .. :/
Mia? w domku taki tunel drewniany, moja babcia nie wiedzia?a, ?e nale?y go szorowa? i nasi?kn?? on siu?kami :/ Czy to mo?e by? przyczyna?

Mam konia, swego czasu gni?y mu kopytka, mam tak? ma?? przeciw grzybiczn?, czy mog?abym leciutko posmarowa? miejsca za uszkami myszki? Ma?? ma mniejsze dzia?anie, gdy? troch? wywietrza?a (by?a tydzie? bez zakr?tki) i ma 2 miesi?ce, a pisze, ?e po 30 dniach jest ju? s?aba. My?l?, ?e by nie zaszkodzi?o, ale wol? spyta?..
My?l? o przemywaniu tego czym?, np rumiankiem lub wod? utlenion? (lub zwyk??)
Ju? nie wiem co mam robi?.. :( Pomocy ! ;(
_________________
Nie chc? mi si? ju? ?y?, po co? Mam ju? do?? tego cholernego ?ycia, ?a?uj? ?e jestem, bior? innym powietrze, koniec...
 
 
bobek_114 
Mysi Rozmówca
Motylem jestem ..



Imi?: Ania
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 253
Skąd: G?ogów
Wysłany: 2011-04-24, 21:43   
   Myszy: Bobek


Wikunia98, spokojnie. :wink:
Po pierwsze - pierwsze co robisz po ?wi?tach to idziesz do weterynarza.
Po drugie, my?l?, ?e lepiej je?li nie podasz tej ma?ci przeciwgrzybicznej. Polecam Atecortin lub jak?? inn? ma?? dla ludzi, ale do oka. Bo ma?? ludzka stosowana na oczy jest delikatna i dla myszki spokojnie si? nadaje. Tak jak pisz?, ja stosowa?am Atecortin, bo mi to wet poleci?. Raz dziennie smarowa? rany. Ale mimo, ?e myszka b?dzie si? kr?ci? itp. staraj si? wcelowa? prosto w zaczerwienienie. Mo?esz sobie pomóc patyczkiem z wacikiem, które stosujemy do uszu.
Przeczytaj tematy. Tam z pewno?ci? pisz? co? jeszcze, bo ja napisa?am tylko to, co ja robi?am kiedy mój si? drapa?.
_________________
'Lepiej, ?eby mnie nienawidzili takim, jakim jestem, ni? kochali kogo?, kim nigdy nie b?d?'
Kurt Cobain.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT