AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:36
??czenie myszy (samic, samcow)
Autor Wiadomość
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-14, 20:39   

jak dla mnie to nie dramatyzujesz. ja jak ??cz? to te? w pustej klatce, bo inaczej s? ci?g?e wojny... dopiero po 2-3 dniach dodaj? pojedynczo zabawki
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Coco 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 12 Lis 2012
Posty: 770
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-05-21, 21:24   

W niedziele po??czy?am ze stadem kolejn? samiczk?, spotka?y si? najpierw na neutralny gruncie. Wyszorowa?am klatk?, wyci?gn??am zabawki sporadycznie si? gryz?y, dzisiaj spa?y ju? ze sob? wi?c w?o?y?am zabawki z powrotem do klatki. Wtedy jedna z samiczek zacz??a atakowa? now?, to trwa ju? kilka godzin, nie ma krwi. Jak my?licie znów wszystko wyci?gn??, czy od??czy? t? agresork? od stada? ju? nie wiem, my?la?am ?e ju? jest ok, a tu nagle znów wszystko od nowa..
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-05-21, 21:26   

u mnie to samo i zostawi?am..
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-05-21, 21:38   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ja bym zostawi?a je tak jak s?, tylko ewentualnie odebra?a to o co tocz? wojn?. NIech sobie ustal? hierarchi? ;)
 
 
Coco 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 12 Lis 2012
Posty: 770
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-05-21, 21:41   

ale one o wszystko zacz??y j? skuba?, raz o domek, misk?, ko?owrotek. chyba znów musz? wszystko im wyci?gn?? z klatki... a by?o tak dobrze, my?la?am ?e to tylko labka j? tak gryzie bo ona jest najbardziej agresywna przy ??czeniach , a tu patrze nagle tym razem szampanka..
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-14, 20:14   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Mam problem z ??czeniem dwóch rasowych ma?olat (znaj? si? krótko, z podró?y w transporterze, ale si? dogaduj?) z jedn? du?? labk? - Spink?. Ta druga jest zbyt pewna siebie, pomijaj?c ten fakt, ?e jest dwa/trzy razy wi?ksza od m?odych. ??czenie odby?o si? w Dunie, bez ?adnych zabawek, misek etc.
Jedna z ma?olat nauczy?a si? odskakiwa? i jako? radzi sobie z "atakami" starszej znajomej. Przy drugiej natomiast pola?a si? krew, z uda - st?d reakcja. Przy pierwszej nie jestem pewna, czy ucierpia?a.
Obydwie ma?olaty wygl?daj?, jakby mia?y zaraz pa?? na zawa?, "agresorka" siedzi w transporterze i przekopuje trociny.

No i si? pogubi?am. Jak proponujecie po??czy? dwie znajome sobie myszy z dwoma nieznajomymi, które same te? si? nie znaj?? No i czy z racji ran poniesionych w boju zostawi? poszkodowanego malucha do jutra i jutro próbowa? ??czenia, czy m?czy? j? jeszcze dzisiaj?
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-07-14, 20:19   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Od??cz agresork?.
Na dzie?.

Po??cz m?ode z t? drug? labk? na nieznanym terenie.

Agresork? do??cz jutro od nowa. Nie zmieniaj?c trocin.. Je?li nadal b?dzie atakowa? do krwi od??cz.

Je?li b?dzie dalej wojowa?, potrzymaj j? kilka dni w izolacji, potem znów po??cz nie sprz?taj?c. Nowe stado powinno si? zgra? w tym czasie i ona nie b?dzie si? czu?a ju? tak pewnie.
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2013-07-14, 20:21   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Ka?de ??czenie w zasadzie przebiega wed?ug tego samego schematu. Je?li s? problemy, mo?esz np. skropi? im ty?eczki olejkiem do ciasta. Ja ostatnio mia?am problem z do??czeniem ma?ej sierotki do stada, wi?c czekam a? podro?nie. Ale nie jest to oczywi?cie konieczno??, u mnie wynika raczej z lenistwa. Odczekaj, a? ranka si? w miar? zagoi i próbuj ponownie :wink:
 
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-14, 20:22   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


??czy? je ju? w akwa (wydaje mi si? za du?e) czy w Dunie=nieznanym terenie? Po przeniesieniu z Duny do akwa na nowe trociny, ?wie?e, nie b?dzie ju? takich akcji my?lisz? :lol:
Mo?e spróbowa? jeszcze z tym olejkiem? Je?li znajd? jeszcze otwarty sklep.. ;d
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-07-14, 20:23   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


ja bym je ??czy?a w transporterze. Mniejszy teren = ?atwiej ?aczy?.
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2013-07-14, 20:24   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Z regu?y najpierw ??czy si? na nieznanym terenie. Je?li masz podejrzenia, ?e w akwa móg? zosta? zapach starszych, ??cz w dunie :wink: Jak stadko raz si? zgra, wi?cej problemów nie powinno by? :wink:
 
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-14, 20:25   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Ania, tym ma?ym transporterze, który widzia?a?? Nie za ma?e to to? ;P
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-07-14, 20:26   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Idealne :)
Ja pierwsze ??czenia odbywa?am w tym transporterze w którym ma?a by?a u mnie ;)
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-14, 20:29   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Dobra, mam jeden taki, w której nie by?o ?adnej z tych myszy, spróbujemy... Tylko pytanie... odpu?ci? tej poszkodowanej choco i pom?czy? j? jutro, czy ju? teraz?
I najwi?ksza zagadka jak dla mnie - ??czy? dwie m?ode + starsza, czy m?oda + starsza, a potem do??czy? drugiego malucha? oO
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-07-14, 20:30   

U mnie w?a?nie w ma?ym transporterku ??cz? si? trzy samotne samce, im mniejsze terytorium tym ?atwiejsze ??czenie. Du?e terytoria pozwalaj? na wydzielenie osobnikom w?asnej przestrzeni i potem s? wojny. A tak przesi?kn? zapachem, poznaj? si?.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT