AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2013-03-27, 21:46
Moja Frania chyba umiera :(
Autor Wiadomość
zamyszona 
M?ody Myszaty


Imi?: Natalia
Wiek: 32
Dołączyła: 25 Lut 2013
Posty: 31
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2013-03-27, 21:06   Moja Frania chyba umiera :(

Moja malutka Frania doslownie w ciagu kilkudziesieciu minut zachorowala. Nie siedzi z innymi myszami tylko sama w kacie. Ma dziwne drgawki i przyspieszony oddech, a ja nie moge jej pomoc. Co jej moze byc? Ona jest chyba karlowata, bo jest malutka. Jak ja dostalam myslalam, ze jest mloda. Ale juz nie urosla. Jest czarno-biala. To moja pierwsza mysia i prezent walentynkowy. Jest kochana, oswojona. A teraz nie chce byc brana na rece, ucieka na tyle ile ma sil.... :( to jej koniec?
_________________
Jezeli pisze bez polskich znakow to przepraszam. Pisze wtedy na tablecie i nie wiem jak je ustawic...
 
 
nat92 
Starszy Myszaty


Wiek: 32
Dołączyła: 13 Cze 2012
Posty: 92
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-03-27, 21:23   
   Myszy: Ryjek [*]


Le? do weterynarza, nawet si? nie zastanawiaj. Jej zachowanie wskazuje na to, ?e ewidentnie co? z?ego si? z ni? dzieje. Je?li mysz okazuje ból, to mo?e ju? by? naprawd? ?le. Ja bym wzi??a myszk? w transporterek i polecia?a do weterynarza.
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2013-03-27, 21:25   

we Wroc?awiu na pewno s? kliniki ca?odobowe , to du?e miasto. Ratuj maluszka.
 
 
sybianka 
MegaMysz



Imi?: Andrea
Hodowla: brak
Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 1298
Wysłany: 2013-03-27, 21:36   
   Myszy: Fatima, Himi, Kropcia, Jagoda, ?nie?ka


Lec nie ma na co czekac mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze :)
_________________
Dyzio (*), Ma?a Mi (*), Szarusia (*), Zyzio (*), Orzeszek (*), ?ysa (*), ?atka (*), Kowalski (*), Malinka (*), Blanka(*), Cleo (*), Lulu (*), Pumba (*), Kredka (*), Karmelka (*), Ingrid (*)
 
 
 
zamyszona 
M?ody Myszaty


Imi?: Natalia
Wiek: 32
Dołączyła: 25 Lut 2013
Posty: 31
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2013-03-27, 21:56   

Jestem teraz poza wroclawiem :( tu nie ma weterynarza o tej godzinie :( ( Franusia troche poskubala jedzonka, na chwile weszla do domku, a teraz wyszla i znow jest sama. Najszybciej moge pojechac rano do dr Piaseckiego :( nie jest to moja zlosliwosc czy bezdusznosc. Nie jestem tez nieodpowiedzialna. Po prostu nie mam mozliwosci teraz pojechac.
_________________
Jezeli pisze bez polskich znakow to przepraszam. Pisze wtedy na tablecie i nie wiem jak je ustawic...
 
 
Agunia 
Mysi Bywalec


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-03-27, 22:00   

Na Rolniczej jest ca?odobowa klinika.
 
 
zamyszona 
M?ody Myszaty


Imi?: Natalia
Wiek: 32
Dołączyła: 25 Lut 2013
Posty: 31
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2013-03-27, 22:06   

Agunia, jestem na wsi, 30 km od wroclawia.
_________________
Jezeli pisze bez polskich znakow to przepraszam. Pisze wtedy na tablecie i nie wiem jak je ustawic...
 
 
Zumi 
Myszowaty



Imi?: Aga!
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 520
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-03-28, 11:12   
   Myszy: Toro i Otto <3. | Zumi [*], Milka [*], Suzi [*], Nefi [*], Mamba [*], Margolka [*]


By?a? ju? u weta? Jak si? ma Frania?
 
 
zamyszona 
M?ody Myszaty


Imi?: Natalia
Wiek: 32
Dołączyła: 25 Lut 2013
Posty: 31
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2013-03-28, 11:18   

Bylam :( jak ja pani weterynarz wyjela to Frania sie mocno zsiusiala. Dostala kroplowke w zastrzyku. Pani weterynarz powiedziala, ze to moze byc krwiak albo guz. Frani uszka sa blado zolte. Teraz juz wogolesie nie rusza. Delikatnie oddycha i lezy. Dostala butelke z goraca woda do ogrzania. Mysle ze to juz koniec. :(
_________________
Jezeli pisze bez polskich znakow to przepraszam. Pisze wtedy na tablecie i nie wiem jak je ustawic...
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-03-28, 11:23   

Bardzo mi przykro aczkolwiek mimo wszystko trzymam mocno kciuki . :*
_________________
InfinitY ..
 
 
sybianka 
MegaMysz



Imi?: Andrea
Hodowla: brak
Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 1298
Wysłany: 2013-03-28, 11:25   
   Myszy: Fatima, Himi, Kropcia, Jagoda, ?nie?ka


Trzymam kciuki <3 bedzie dobrze
_________________
Dyzio (*), Ma?a Mi (*), Szarusia (*), Zyzio (*), Orzeszek (*), ?ysa (*), ?atka (*), Kowalski (*), Malinka (*), Blanka(*), Cleo (*), Lulu (*), Pumba (*), Kredka (*), Karmelka (*), Ingrid (*)
 
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2013-03-28, 11:47   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Walcz o ni?! Myszki to naprawd? silne zwierz?tka. Ja w sobote by?am w takiej samej sytuacji jak Ty, moja Tequila od 2 miesi?cy walczy z ci?gle nawracaj?cym przezi?bieniem, jednak 4 dni temu mia?a nag?e za?amanie, antybiotyki tylko pogarszaj? spraw?, mysz przesta?a chodzi?, je??, pi?, mia?a bardzo siln?, ?ó?t? biegunk?, momentami si? jakby dusi?a, nawet nie mia?a si?y by co? trzyma? w ?apkach, nie pisz?c ju? o myciu si?...
Zosta?a przeniesiona do ?piwora, pod którym by?a na po?owie poduszka elektryczna (mysz by?a ch?odna), karmiona by?a rehabilitantem (http://zooart.com.pl/product-pol-1689-ROYAL-CANIN-Convalescence-Support-50g-INSTANT-PROSZEK.html) wraz z jogurtem oraz tabletkami Rumen Tabs (dro?dze + zmielone krowie ?o?adki- flora bakteryjna). W niedziele mysz za?twia?a si? ju? normalnie (czarne, zwi?z?e odchody), wcina?a nawet pare kresek ze skrzykawki na raz.
Na dzie? dzisiejszy dalej jest s?abiutka, przychuda, jednak zagl?da do miski (ci?gle dostaje dodatkowo rehabilitanta z jogurtem), pije z poide?ka, jest w stanie utrzyma? w miar? dobr? temperature cia?a, myje si? stoj?c na tylnych ?apkach. Tylko, ?e pojawi? si? inny problem, prawa t?czówka jest bia?a i nierówna, kraw?dzie nie sa wyra?ne, tylko lekko rozmyte, na pierwszy rzut oka wida?, ?e co? jest z tym okiem nie tak (Tequila ma czerwone oczy), podejrzewam cz??ciow?/ca?kowit? slepote na to oko. Wa?ne, ?e jej to nie przeszkadza, trafia do poide?ka/miski itp.
Nie skre?laj jej, walcz z ni? do ko?ca :wink:
Powodzenia!!
 
 
 
zamyszona 
M?ody Myszaty


Imi?: Natalia
Wiek: 32
Dołączyła: 25 Lut 2013
Posty: 31
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2013-03-28, 12:02   

Oczywiscie walcze, poki jest mozliwosc. Franka wstala.
Jak lezala po zastrzyku bez zycia to nie miala drgawek prawie. Teraz troszke sie rusza, ale za to drgawki wrocily. Moje myszy sa poza tym leczone na swierz. Jedna z nich dziwnie oddychala (jakby chrumkala) i wszystkie dostaly antybiotyk do wody na przeziebienie. Teraz Franka jest osobno, tak kazala weterynarz. Jak do jutra przezyje to jedziemy na powtorke kroplowki. Jak nie, to weterynarz doradzila sekcje zeby wykluczyc choroby :(
Martwie sie ale nie wiem co moge zrobic jeszcze


Frania zlizala troszke danio z palca, pic nie chce. Troche sie rusza, ale ma problem z podniesieniem glowki. Ciezko jej wstac raczej jakby raczkowala.nadal ma drgawki, a momentami silne. Co jej moze byc?
_________________
Jezeli pisze bez polskich znakow to przepraszam. Pisze wtedy na tablecie i nie wiem jak je ustawic...
 
 
Dari 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 362
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-28, 12:54   
   Myszy: ma?a myszarnia ;)


Je?li le?y na brzuszku mo?esz jej pod?o?y? kawa?ek chusteczki pod g?ówk?, ?eby noska nie trzyma?a w ?ció?ce, do do?u- ?atwiej jej b?dzie oddycha?- tak mi wet radzi?a, jak przyjecha?am z moj? mysi? ledwo ?yw?..
Trzymaj si?. Walczcie :smile:
_________________
Moje myszencje :m:):
 
 
Zumi 
Myszowaty



Imi?: Aga!
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 520
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-03-28, 14:34   
   Myszy: Toro i Otto <3. | Zumi [*], Milka [*], Suzi [*], Nefi [*], Mamba [*], Margolka [*]


Szkoda myszki, trzymam kciuki ?eby jej si? polepszy?o!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT