AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Ropne zapalenie w?z?ow ch?onnych
Autor Wiadomość
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2013-08-23, 17:59   Ropne zapalenie w?z?ów ch?onnych
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Jaki? miesi?c temu przydarzy?o si? po raz pierwszy. Mysz mia?a wielkiego ropnia pod szyj?. Po wyci?ni?ciu okaza?o si?, ?e w?z?y ch?onne s? powi?kszone. Dosta?a enro i dexafort, po drugiej dawce dexafortu przesz?o jak r?k? odj??. Wszystko si? zagoi?o, nie by?o ?ladu. Wczoraj zauwa?y?am kolejne dwie gulki, tym razem ewidentnie w miejscach w?z?ów ch?onnych. Wi?kszy wyci?ni?ty wczoraj u weta (ropy ca?a masa), mniejszy si? nie da?. Znowu enro i (tu g?owy nie dam) chyba dexafort. Dzisiaj odrós?, wycisn??am ponownie, drugi znowu si? nie da?. Mysz ma problem z poruszaniem si? - ci?ga za sob? przedni? ?apk? od strony wi?kszego ropnia. Mam wra?enie, ?e po wyci?ni?ciu jest troch? lepiej.
I teraz pytanie... Sk?d to si? u licha wzi??o? Dlaczego wróci?o? Czy musia?o co? "zosta?" z pierwszego razu? Czy powinnam si? martwi?, ?e to co? powa?niejszego? Wiadomo, z czym kojarzy si? powi?kszenie w?z?ów ch?onnych...
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-23, 18:07   

A bra?a? pod uwag?, ?e powi?kszone w?z?y i ropnie to wypadkowa zupe?nie innej choroby? Robili?cie RTG?

Pytam, bo os?abienie ko?czyn jako? mi si? zupe?nie nie przek?ada na to, za to na neurologiczne problemy ju? tak. Ostatecznie czysto mechaniczne jak co? z kr?gos?upem czy stawami, ale to chyba mniej prawdopodobne. U myszy wszystko jako? tak blisko siebie, mo?e warto j? prze?wietli?...?
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2013-08-23, 18:10   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


W?a?nie bior? pod uwag?, ale na razie optymistycznie czekam na popraw?. RTG nie robili?my, jak nic si? nie poprawi do poniedzia?ku, to wtedy to rozwa??. Chyba ?e b?dzie bardzo ?le, myszka do najm?odszych ju? nie nale?y niestety.
Mam cich? nadziej?, ?e to ropie? uciska? na jaki? nerw, sama nie wiem... :roll:
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-23, 18:53   

RTG to nieszkodliwe badanie, a sama za ka?dym razem - ku mojemu przera?eniu - przekonuj? si? ?e jest niesamowicie cenne i warto?ciowe. Ca?a prawda o zdrowiu myszy jak na d?oni.

Nie wahaj si?, na prawd?. By? mo?e zd??ysz jej zapewni? dobre warunki zanim co? z?ego si? stanie i b?dzie cierpie? (je?li wiesz, co mam na my?li), a maj?c zdj?cie mo?esz uprzedzi? przykre fakty.

Trzymam kciuki za b?ahostk?. *?ciska*
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2013-08-27, 05:45   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Je?li kto? jest zainteresowany, wynik sekcji: myszy nie dolega?o NIC poza ropnym zapaleniem w?z?ów ch?onnych. Co wi?cej, tylko dwa w?z?y by?y w takim stanie, ca?a reszta ca?kiem normalna. Wet by? zaskoczony, ?e mysz w tak dobrym stanie ogólnym jednak nie prze?y?a (u?piona w stanie w zasadzie agonalnym).
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-08-27, 06:49   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


mysle ze byla uwrazliwiona na ktorys antybiotyk , mogl spowodowac wstrzas i zgon przez uduszenie , maly odsetek myszy jest wrazliwa na antybiotyki ale to sie zdarza i przyczyna smierci nie jest juz sama choroba a wstrzas wlasnie
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT