AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: kat
2010-04-09, 09:21
Miesi?czna myszka
Autor Wiadomość
Fika
Szara myszka



Imi?: Kaja
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 0
Wysłany: 2009-09-25, 20:46   Miesi?czna myszka
   Myszy: Fika


Wi?c tak. Dosta?am od kole?anki miesi?czn? myszk? i nie wiem jak si? z ni? obchodzi?. Czy to wszystko jest tak samo jak z doros??, czy jako? inaczej mam si? ni? opiekowa?? Prosz? o porad?.
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-09-25, 20:52   

Fika, je?li mynia ma ju? miesi?c, to sama da sobie rad?, jak doros?a. Tylko klatka musi mie? ma?e odst?py ;)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Fika
Szara myszka



Imi?: Kaja
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 0
Wysłany: 2009-09-25, 20:56   
   Myszy: Fika


Wi?c rozumiem, ?e mam j? traktowa? jak doros?? myszk?? :m:):
A o co do klatki to mog? by? spokojna :m:):
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-09-25, 20:57   

poczytaj forum
Je?li mysz to samiczka to powinna mie? kole?ank?.
Je?li to samczyk to musi by? sam.
Rozumiem, ?e mysz ma ponad 30 dni - je?li tak to opiekuj si? ni? jak doros?? myszk?. Je?l ma poni?ej 27 dni to Ty i kole?anka jeste?cie nieodpowiedzialne i nie powinny?cie mie? zwierz?t.
Poszperaj na forum (tematy o ?ywieniu, opiece i hodowli, zdrowiu i higienie to tak na pocz?tek) - tylko czytaj uwa?nie.
W czym trzymasz mysz? To samiec czy samica?
Powinna? najpierw dowiedzie? sie jak najwiecej o zwierz?ciu przez zaj?ciem si? nim , ale lepiej pó?no ni? wcale.
Twoja kole?ana ma pseudohodowl??
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Fika
Szara myszka



Imi?: Kaja
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 0
Wysłany: 2009-09-25, 21:01   
   Myszy: Fika


Niestety tak. Ma pseudo-hodowl?, gdy? lubi ma?e myszki :m:/:
Mam samic? i ma ju? ponad miesi?c a dok?adnie 36 dni.
Trzymam j? w klatce robionej na zamówienie ze szparami 2cm.
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-09-25, 21:04   

2cm ?! to Ci na mur beton da nog?
Dla myszy 1 cm to maksymalnie - lepiej jednak jak odst?py mi?dzy pr?tami sa mniejsze
A to ?e kole?anka ma pseudohodowl? bo lubi ma?e myszki to nie jest t?umaczenie. Pogadaj z ni?, wyt?umacz, poka? nasze forum. Mo?e cos zrozumie.
Mam tylko nadziej?, ze Ty jeste? rozs?dniejsza. I uda Ci sie wyt?umaczy? tej dziewczynie, ?e to co robie jest z?e.
Pozdrawiam
A i czytaj, czytaj i czytaj. :smile:
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Fika
Szara myszka



Imi?: Kaja
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 0
Wysłany: 2009-09-25, 21:12   
   Myszy: Fika


Dobrze ?e znalaz?am takie forum :grin: Na razie prze?o?? myszk? do transporterka i kupi? co? odpowiedniego dla niej jutro. A akwa si? nadaj?? Ale chodzi mi o takie z kratkami na górze. A co do kole?anki to ju? jej t?umaczy?am, ale nic. Spróbuj? jeszcze raz przet?umaczy?.
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-09-25, 21:21   

Fika, a kto Ci poleci? klatke z 2 cm odst?pami?
Przecie? mysz jest ma?ym stworzonkiem i przelezie na pewno. Sama sie zdziwisz przez jakie ma?e otwory mo?e prze?azi?.
Akwarium sie nadaje, ale ja bym Ci poleci?a mini dun? firmy Ferplast (tylko to nie jest taki ma?y wydatek). Tylko pami?taj, ze im wiecej miejsca tym zwierz?tko jest szcz??liwsze, wi?c nie kupuj pierwszej lepszej klatki, któr? Ci doradz? w sklepie. Zreszt? zdecydowana wi?kszo?? klatek proponowanych przez sklepy zoologiczne jest za ma?a. To nie prawda ze male?kie stworzonko mo?na wcisn?? do mikroklatki. Pami?taj. Zresza na forum jest dzia? o rodzajach klatek - co? na pewno znajdziesz.
Ta Twoja mysz to samica czy samiec?
Samiczka powinna by? razem z drug? samiczk?. Zreszt?, czytaj forum i wszystkiego sie dowiesz.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Fika
Szara myszka



Imi?: Kaja
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 0
Wysłany: 2009-09-25, 21:34   
   Myszy: Fika


Baba z zoologa :roll: Powiedzia?a, ?e przez takie kratki na pewno si? nie przeci?nie. Ja nie uwierzy?am, ale mama tak, a to ona mi t? klatk? stawia?a xD Pisa?am ju? ?e mam samiczk?. Je?li chodzi o drug? myszk? to my?la?am nad kole?ank? dla mojej Fikii, ale to dopiero jak podro?nie drugi miot kole?anki, gdy? chcia?abym uwolni? cho? jedno to biedne stworzonko od szcz?k w??a :cry: A co do tematów zaraz zabieram si? za czytanie :grin: B?d? mia?a zaj?cie :grin:
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-09-25, 21:46   

Fika napisał/a:
Baba z zoologa :roll: Powiedzia?a, ?e przez takie kratki na pewno si? nie przeci?nie.

:smile: Ze mysz nie przejdzie przez rozstaw pr?tów 2 cm - trzymajcie mnie ludzie bo padn? ze ?miechu. Jak b?dziesz sie z ni? znów widzia?a to powiedz jej ?eby wszyskie myszy i chomiki i szczury w?o?y?a to klatek z odst?pem dwucentymetrowym. Ciekawe jak szybko je b?dzie ?apa?. Oddaj t? klatk? tej kobiecie w zoologu i kup co? odpowiedniejszego.
Je?li chodzi o kole?ank? dla twojej samiczki ... Zastanów sie nam myszkami rasowymi, ale o tym poczytasz sobie na forum. A z kole?ank? rozmawiaj i postaraj sie jej wybi? z g?owy rozmna?anie myszy, chyba ?e ma hodowl? karmow? ... wtedy raczej nie za wiele zdzia?asz, niestety.
Mi?ego czytania ?ycz?. i w ogóle to witaj, bo nie wiem czy to ju? pisa?am :wink:
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2009-09-25, 22:03   

Co do opieki nad miesi?czn? myszk? to dobrze j? karm bo ona jeszcze ro?nie i rozwija si? wi?c nie ?a?uj jej jedzonka, oczywi?cie dobrej firmy ale nie tucz jej :wink:
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-09-25, 22:50   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Akwa jest ok ale jak chcesz da? kratk? na gor? to lepiej by odst?py mniejsze ni? 1 cm :)

No i jeszcze pilnuj jej gdy masz j? na r?kach o moze mie? jeszcze ko?cówk? pchlego okresu czyli mo?e Ci zeskoczy? z r?ki. A to mo?e si? ?le sko?czy? :(

No a tak to ju? ona jest ca?kiem samodzielna tylko dopracowuje swoje odruchy :)

Reszt? powiedzieli poprzednicy :)
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-09-26, 00:27   

Wszystko jest na forum !
Wystarczy poczytac!.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT