AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Choroba
Autor Wiadomość
Karolina14 
Szara myszka


Imi?: Karolina
Wiek: 27
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Cieszów
Wysłany: 2011-04-25, 18:11   Choroba
   Myszy: Harpagan, Kamila


Moja myszka jak chodzi lub biega to sie przekrzywia w lew? strone. Nie wiem co z ni? jest bo mam j? dopiero od kilku dni a mama powiedzia?a, ?e nie ma kasy ?eby chodzi? z myszami do weterynarza mo?e kto? wie co jej dolega? Jest bardzo ruchliwa jak j? wyjmuje z terrarium to wchodzi mi odrazu na g?owe;) Zdarza si? te? cz?sto, ?e biega w ko?o w terarrium bardzo szybko. Bardzo si? o ni? martwie. Nie chce straci? kolejnej myszki bo nie dawno jedna mi umar?a :sad: :m:
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2011-04-25, 19:26   

By?o poruszane na forum wiele razy.
Zapalenie ucha ?rodkowego b?d? udar mózgu. Je?eli lekko przekrzywia, to to pierwsze. Je?eli mocno j? wykr?ca, równie? w poziomie [tzw. ?widerek] to najprawdopodobniej udar. Leczenie udaru jest kosztowne, zapalenia mniej. I niestety, ale bez wizyty u weterynarza si? nie obejdzie. A mamie mo?esz pogratulowa? odpowiedzialno?ci za ?ywe stworzenie.
 
 
 
Karolina14 
Szara myszka


Imi?: Karolina
Wiek: 27
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Cieszów
Wysłany: 2011-04-25, 20:07   
   Myszy: Harpagan, Kamila


Dzi?ki wielkie za pomoc;) Porozmawia?am z mam? i jutro po pracy pojedzie zobaczy? do której godziny jest czynny weterynarz, a w ?rode pojedziemy z myszk? i przy okazji wezm? drug? myszk? na kontrole. Jeszcze raz wielkie dzi?ki Yun za pomoc.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-04-26, 09:12 ]
jest jeszcze jeden problem. Myszka chodzi w akwarium w kó?ko zawsze w lew? stron? i w lew? strone ma przechylon? g?ow?. Nawet jak j? wezme na r?k? to chodzi w kó?ko.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-04-27, 05:48   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


to nadal sa objawy zapalenia ucha srodkowego lub wylewu
bardziej stawiam na zapalenie ucha ,stan taki nastepuje nagle (tzn my to zauwazamy nagle) , powylewowe objawy nastepuja stopniowo :niewladna jedna lapka , opadanie warg po tej stronie ,przechylanie ciala na 1 strone , po ok 2 dniach zwierze nie jest w stanie samodzielnie jesc ani pic ,lezy i czeka na pomoc ,leczenia nie polecam ,skutki sa marne a zwierze sie meczy w 90% nastepuje zgon
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2011-04-27, 07:33   

Karolino napisa?a? mi, ?e by?a? u weta. Na tle nerwowym? Oj nie s?dz?. Na 90% jest to zapalenie ucha i leczy si? to antybiotykami. Nie jest to bardzo kosztowne, ani trudne leczenie, porównywalne do chorób uk?adu oddechowego [z tym, ?e w przeciwie?stwie do kichania raczej nie zaszkodzi myszce w razie spó?nionego leczenia]. Polecam pój?? do innego weterynarza i powiedzie? to co tutaj przeczyta?a?.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT