AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wystarczy?o 10 min...
Autor Wiadomość
Saba
Szara myszka



Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 14
Wysłany: 2011-05-07, 02:14   Wystarczy?o 10 min...

Dzisiaj wsta?am o 8 by szykowa? si? na uczelnie. Wszystko by?o ?adnie pi?knie. Od razu po przebudzeniu zmieni?am myszk? wod?, przywita?am si? z nimi itp. Biega?y, podjada?y nasionka z miski, od czasu do czasu robi?y sobie "wspinaczk?" po szczebelkach kratki. Posz?am wzi?? prysznic.Nie wiem ile min??o z 10-15 min.. Wracam do pokoju i widz? ,?e jedna z moich myszek dziwnie si? zachowuje. Dosta?a tak jak by delikatnych drgawek, przymkn??a oczka i co chwile wchodzi?a lub wychodzi?a z domku jak by co? jej przeszkadza?o. Kolejne 15 min na ?niadanie, znów wracam do pokoju patrze, a ta mysz ci?gnie za sob? nó?ki. Oczka ma ca?kowicie zamkni?te i pok?ada si? co kilka kroków.
No to ja kluczyki samochodu w r?k? i jad? do weterynarza (dopiero za 3 razem uda?o mi si? znale?? jaka? przychodni? otwart? od 9 która oferowa?a by pomoc ma?ym gryzoniom).
U Weterynarza by?o ju? bardzo ?le. Myszka nie mia?a si?y nawet poczo?ga? si? kilka kroków. Ca?y jej tu?ów by? bezw?adny. Oczka zaropia?e.
Wetka da?a jej jaki? zastrzyk (mieszank? 3 ró?nych by nie trzeba by?o male?stwa ku? trzykrotnie), przemy?a oczka, zwa?y?a itp.
Nie potrafi?a wyja?ni? co to jest. Stara?y?my si? razem doj?? co mog?o by? powodem takie parali?u i takiego stanu.
Pierwsza my?l? to uraz spowodowany upadkiem z du?ej wysoko?ci lub czym? naprawd? powa?nym. Od razu to odrzuci?am poniewa? myszka nigdy mi nie upad?a, by?a bardzo spokojna.
Nie potrafi?y?my ustali? co si? sta?o wi?c ogólne za?o?enie jest takie ,?e mysz mog?a zarazi? si? jakim? wirusem lub by?a chora genetycznie.

No có? do tej godziny dokarmiam j? gerberkiem z marchewk? (;P), przemywam jej oczka itp, ale nie widz? zbytniej poprawy. Je?eli prze?yje do rana jestem umówiona na kolejny zastrzyk dla mysi i kolejn? kontrol? u weterynarza.

Ale czy to jest sens? Wiem ,?e powinno si? ratowa? ka?de ?ywe stworzenie nie wa?ne czy wa?y 20 kg czy 20g, ale czy dla myszy parali? ko?czyn nie jest ju? wyrokiem ?mierci?

Bardzo chcia?a bym by przynajmniej otworzy?a oczka, zacz??a si? bardziej porusza? ale naprawd? jest tak s?abiutka ze dos?ownie "leje" mi si? w d?oni kiedy j? bior? na karmienie.

Porad?cie mi co zrobi?, czy kto? ju? mia? tak? sytuacj?? Czy istnieje chocia? 1% szansy ,?e myszka odzyska czucie w ?apkach? Czy lepiej ?eby male?stwo si? nie m?czy?o?

Czekam na wasze rady, a jutro rano napisze jak si? Yoko ( ;) ) czuj?.

Pozdrawiam.
_________________
Yuki- Myszka samiczka/ siostrzyczka Yumi
[*] Yumi - Myszka samiczka/ siostrzyczka Yuki [*]
Aiko- Myszka samiczka/ siostrzyczka Yoko
[*] Yoko- Myszka samiczka/ siostrzyczka Aiko [*]


 
 
Myszata 
Myszo?ak



Imi?: Wiktoria
Pomogła: 7 razy
Wiek: 26
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 677
Skąd: Kraków, Nowa Huta
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-05-07, 08:58   
   Myszy: Brak


Ja uwa?am, ?e trzeba jej pomóc, by si? nie m?czy?a.
Wyobra? sobie, jak ona musi si? czu?..? Chce si? porusza? razem z mysiami, a nie mo?e ruszy? ?apkami.. :(
_________________
Je?li chcesz zmieni? ?wiat zacznij od siebie
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-05-07, 09:24   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Domy?lam si? ?e parali? nie jest odwracalny dlatego najlepiej j? u?pi? ,ona si? tylko m?czy :m:
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2011-05-07, 09:39   

Je?eli jest tak jak piszesz, polecam u?pienie. Myszka si? m?czy.
Podejrzewa?abym tutaj wylew, po którym cz?sto nast?puje parali? cz??ci cia?a. Nie wiem tylko czy przy wylewie nast?puje ropienie oczek, mo?e inny hodowca si? wypowie.
Mimo wszystko, myszka z tego raczej ju? nie wyjdzie. Smutne, ale zdarza si?.
 
 
 
Saba
Szara myszka



Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 14
Wysłany: 2011-05-07, 13:08   

W?a?nie wróci?am od weterynarza, decyzje o u?pieniu podj??am ju? rano kiedy zobaczy?am ,?e nie ma ??dnej poprawy na dodatek ,male?stwo ju? ca?kowicie si? nie rusza?o.
Teraz Yoko ju? ?pi spokojnie przy jab?oni w moim ogródku (bardzo lubi?a jab?uszka).

Ale nadal nie mog? doj?? do tego co mog?o by? przyczyn? takiego stanu.
Przecie? dos?ownie min??o z 20 min od momentu kiedy szala?a, jad?a zachowywa?a si? jak ka?da normalna mysz i nagle takie BUM!
Mia?am j? mo?e z tydzie?, max pó?tora .
Mo?e wina le?y w sklepie zoologicznym?
Kupi?am j? w Kakadu wraz z jej siostr? i inn? starsza myszka.
_________________
Yuki- Myszka samiczka/ siostrzyczka Yumi
[*] Yumi - Myszka samiczka/ siostrzyczka Yuki [*]
Aiko- Myszka samiczka/ siostrzyczka Yoko
[*] Yoko- Myszka samiczka/ siostrzyczka Aiko [*]


 
 
myszuunia 
Myszo?ak
myszomania



Imi?: Gabriella
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lut 2011
Posty: 632
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-05-07, 15:02   
   Myszy: Pierniczek, Biszkopt


Saba, takie sytuacje mog? si? zdarzy? w u?amku sekundy, szkoda, ?e to nieodwracalne.
Przykro mi, [*] dla mysi. :m:
_________________
...
 
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2011-05-07, 18:04   

Bardzo mi przykro :( [']
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT