AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Grubas i le?
Autor Wiadomość
burgerqueen 
Starszy Myszaty
Rom-z?om



Imi?: Marta
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Lis 2010
Posty: 62
Skąd: Oborniki wlkp
Wysłany: 2011-06-23, 12:40   Grubas i le?
   Myszy: Ikea, Nimfadora, Lavender


Szuka?am tematów na temat oty?o?ci u myszy ale nie odpowiedzia?y mi na moje pytania (g?ownie ci??a nieodpowiednie ?ywienie brak ruchu)
Mam trzy samiczki. Wszystko zacz??o si? ponad pó? roku temu. Jedna z nich jest ze mn? od grudnia. Pocz?tkowo by?a to normalna szczup?a myszka która ca?y dzie? uwielbia?a si? kr?ci? w ko?owrotku. Staram si? podawa? im odpowiednie mieszanki - zio?a dla myszy Herbal pets, s?onecznik, mieszanka vitapol, od czasu do czasu kawa?ek marchewki ogórka czy te? li?cie mi?ty. Od jakiego? czasu zauwa?y?am ?e w?a?nie ta najbardziej ?wawa myszka sta?a si? ma?ym baleronem który niech?tnie wychodzi z domku. Nie jestem w stanie zaobserwowa? czy sama zjada wszystko z miseczki i dlatego tak sie dzieje czy tez to jaka? choroba genetyczna. Od samego pocz?tku mia?am z ni? troch? problemów ale na szcz??cie za ka?dym razem uda?o mi si? ja ratowa? (?ysienie alergia itp) no a teraz grube dupsko. Martwi? si? o ni?..patrz?? na jej dwie drobniutkie kole?anki - widz? ró?nic? i jestem przera?ona.
Daj? dwa zdj?cia, chocia? nie oddaj? one w pe?ni jej rozmiarów.

http://img834.imageshack....35/68333206.jpg

http://img97.imageshack.us/img97/574/54539138.jpg
_________________
Malta (*) Muszelka (*) Mieczys?aw (*)
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2011-06-23, 12:46   

Jedno ale - ten brzuch wygl?da dok?adnie jak u ci??arnej myszki. Nie by?o szansy na spotkanie z samcem? Jak d?ugo obserwujesz u niej ten brzuch?

By? mo?e to jednak kwestia apetytu. Trafiaj? si? myszki ob?artuski, a wiadomo, jak uty?a to i mniej na bieganie si? zbiera. Cho? wtedy uty?aby bardziej równomiernie.
 
 
 
burgerqueen 
Starszy Myszaty
Rom-z?om



Imi?: Marta
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Lis 2010
Posty: 62
Skąd: Oborniki wlkp
Wysłany: 2011-06-23, 12:56   
   Myszy: Ikea, Nimfadora, Lavender


Zawsze musicie sugerowa? ci??e... Jak pisa?am myszka jest u mnie od grudnia. ?adnej styczno?ci z samcem. A je?li chodzi o rozmiar brzucha to te zdj jak mówi?am nie do ko?ca oddaj? jej wygl?d - wygl?da tak jakby kto? j? po prostu powi?kszy? o dwa rozmiary, g?owa brzuch ty?ek - wszystko uros?o. My?l? ?e zacz??o si? to jako? w kwietniu wi?c to tym bardziej wyklucza ci???.
_________________
Malta (*) Muszelka (*) Mieczys?aw (*)
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-06-23, 13:03   

mo?e diet? jej zrób.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
burgerqueen 
Starszy Myszaty
Rom-z?om



Imi?: Marta
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Lis 2010
Posty: 62
Skąd: Oborniki wlkp
Wysłany: 2011-06-23, 13:07   
   Myszy: Ikea, Nimfadora, Lavender


musia?abym je wtedy rozdzieli?, bo inaczej robi?c diet? grubaskowi zrobi?abym tez chudzielcom
_________________
Malta (*) Muszelka (*) Mieczys?aw (*)
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-06-23, 13:08   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Powybieraj s?onecznik z karm i ogólnie przyda?a by jej si? jaka? dietka :grin:
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2011-06-23, 13:08   

Nie zawsze tylko wtedy, gdy brzuszek tak wygl?da. Sugeruj? si? zdj?ciem, na nim ma kwadratowy brzuszek dok?adnei taki, jak u ci??arnej samicy, a widzia?am ich wiele.
Nie jestem na miejscu, wi?c mog? pomóc jedynie ogl?daj?c zdj?cie. A skoro mówisz, ?e nie oddaje jej wygl?du, to wiele tu nie zdzia?am. Id? do weta, on Ci powie.

A w spisie myszek masz rodzynka samca, wi?c szansa na zap?odnienie teoretycznie jest, wybacz, nie siedz? u Ciebie w domu i nie kontroluj? i nie wiem.

Zmie? stadku diet? [zero s?onecznika, kukurydzy i ogólnie t?uszczu], obserwuj. Chudzielcom to nie zaszkodzi.
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-06-23, 13:10   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


burgerqueen, chudym si? nic nie stanie ewentualnie mo?esz tylko tym chudym dawa? np pestki dyni odrazu do pyszczka :wink:
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
burgerqueen 
Starszy Myszaty
Rom-z?om



Imi?: Marta
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Lis 2010
Posty: 62
Skąd: Oborniki wlkp
Wysłany: 2011-06-23, 13:17   
   Myszy: Ikea, Nimfadora, Lavender


Samiec jest w oddzielnej klatce od samego pocz?tku jak znalaz? si? u mnie. Brzuch wygl?da jak wygl?da, patrz?c na czas kiedy to si? zacz??o to nawet je?li jakim? cudem wiatropylnie zasz?aby w ci??? to od kwietnia dawno by ju? urodzi?a. Bardziej martwi? mnie konsekwencje takiej oty?o?ci. Czy podobnie jak u cz?owieka mo?e by? to wyniszczaj?ce i prowadzi? do szybszej ?mierci? No i co do diety czy poza eliminacj? s?onecznika wyeliminowa? co? jeszcze? Bo za bardzo nie wiem czego si? pozby? z jej menu tym bardziej ?e nie jest a? tak moim zdaniem tucz?ce..Reszta myszy tak po tym nie tyje wi?c mo?e to geny...eh
_________________
Malta (*) Muszelka (*) Mieczys?aw (*)
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2011-06-23, 13:23   

Na pewno s?onecznik i kukurydz?. Nie znam dok?adnie diety Twoich myszy, ale usu? wszystko co zawiera t?uszcz. Oczywi?cie, ?e nadwaga nie jest dla myszki dobra. W pierwszej kolejno?ci dla serca i wydolno?ci oddechowej. Zmniejsza si? aktywno?? ruchowa.
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2011-06-23, 14:57   

Mia?am kiedy? pot??n? mysi? Ballad?, w moim po?cie z dnia 25 lipca 2010r pokazuj? jak ró?ne rozmiary mog? mie? siostrzyczki: http://pmcorg.webd.pl/for...r=asc&start=165

i po?egnalny post z dnia 16 marca 2011 http://pmcorg.webd.pl/for...r=asc&start=390

Przewa?nie doros?e rasowe myszki wa?? 50-80g, a Ballada dosz?a do wagi 136g :grin:
By?a baaardzo puszysta, delikatnie mówi?c :lol: By? mo?e by? to skutek leków jakie bra?a, gdy by?a chora w wieku 2 m-cy, ale wtedy ratowanie ?ycia by?o najwa?niejsze, a wybór leków dla myszek jest niewielki. Mog?a to te? by? cukrzyca (u mnie wet nie zbada poziomu cukru w mysiej krwi :wink: ) lub inna choroba, a mo?e po prostu mia?a takie geny? Wet równie? nie wiedzia? co mog?o by? powodem tak du?ych rozmiarów.

Jej siostrzyczka by?a natomiast malutka. Miska do jedzenia by?a jedna dla wszystkich myszek, a jedzenie normalne tzn troch? wszystkiego, bez przesady w jedn? czy w drug? stron? :grin: Nigdy nie oddzieli?am Ballady od stada, aby na si?? j? odchudza?, bo nie chcia?am jej kara? za to, ?e jest jaka jest, w dodatku wynik odchudzania móg?by by? ?aden - ludzie te? maj? ró?ne rozmiary i nie ma w tym nic z?ego. Wa?ne, ?e mycha by?a zdrowa i by?a najcudowniejsza ze wszystkich mych, moja kochana miziasta przylepa :razz: Spacerowa?a sobie w ko?owrotku i ?wietnie dawa?a sobie rad?, czasem nie mie?ci?a si? w domku, wi?c dupka wystawa?a jej na zewn?trz :razz: Odesz?a w wieku 1 rok i 2,5 m-ca, a niektóre myszki odchodzi?y u mnie wcze?niej - ja zawsze mówi?, ?e jak myszka dochodzi do 1 roku, to ju? jest dobrze :grin:

Ja na Twoim miejscu nie martwi?abym si? wag?, tylko obserwowa?a mysi?, czy jest zdrowa. Je?eli tak, to niech sobie b?dzie jaka jest :razz:
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-06-23, 15:34   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


tusza nie jest choroba o ile nie jest spowodowana cukrzyca , ale myszy z cukrzyca dlugo nie zyja i maja objawy (zacma, spadki formy ) , wiec nie ma sie co martwic , moja samica lilac z potezna nadwaga , wygladajaca jak w ciazy non stop zyla rok i 8 mies ,
:) nie jest konieczne zakladanie osobnego tematu o tuszy ;)
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2011-06-23, 16:09   

lilith - hehe, nasze posty z 25 lipca 2010 przedstawiaj? nasze kochane grubaski (bo pewnie my?lisz o swojej DANU :razz: ) http://pmcorg.webd.pl/for...r=asc&start=150

No có?, nie ka?da mysia jest malutka i szczuplutka, ale te wi?ksze :grin: te? s? mocno kochane. Ja nie rozumiem jak mo?na myszk? oddzieli? od stada i na si?? odchudza?, przecie? one tak krótko ?yj?, niech ciesz? si? ka?d? chwil? :wink:

U mnie Belcia te? nale?a?a do wi?kszych :grin: myszek (98g), ale przy Balladzie (136g) by?a drobn? laseczk? :lol: Danka mia?a oty?o?? typu "gruszka", a moja Ballada to typ "jab?ka" :grin: nasze kochane miziaki :razz:
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-06-23, 22:25   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


taa moja DANKA mimo rozmiarow ahha dozyla slusznego wieku :) nigdy nie chorowala i odeszla w stadzie bardzo ladnie i elegancko
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 32
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2012-11-19, 16:37   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


Sorry za jako?? zdj??, ale czy nie uwa?acie, ?e ta mysz jest troch? zbyt oty?a?




_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT