AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Zara?liwe guzy? u 3 myszy jednocze?nie...
Autor Wiadomość
kremowka
Szara myszka


Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 2
Wysłany: 2012-11-24, 03:36   Zara?liwe guzy? u 3 myszy jednocze?nie...

Mam 3 myszki - wszystkie oko?o roku.
W momencie gdy wyprowadzi?am si? z domu opiek? przej??a mama. Oko?o ?rody da?a mi zna? ?e jedna z myszy spuch?a.
Dzi? przyjecha?am i widz?, ?e pocz?tkowe spuchni?cie przesz?o w kilka sporych guzów - 2 na szyi, 2 w okolicy tylnych ?ap. S? nabrzmia?e, mog? by? sw?dz?ce, raczej nie rosn? b?yskawicznie. Mysz jest osowia?a, nie chodzi zbyt wiele.
Pomy?la?am, ?e to po prostu rak, ale dwie pozosta?e tez maj? guzy, cho? ma?e i jeszcze niezbyt widoczne. Jedna ma opuchni?te podgardle, druga okolice tylnej ?apki. Obie póki co ?wawe, cho? wydaje mi si?, ?e jedna troch? kicha. Mieszkaj? w ciep?ym punkcie pokoju, nie ma tam przeci?gów, klatka jest dodatkowo ogacona. Oczywi?cie jak to myszy - ca?y czas le?? razem przytulone.

Czy kto? ma poj?cie co si? mog?o sta?? Jutro jak tylko si? rano wyzbieram uderz? do weta, ale mo?e kto? wie co by to mog?o by?? Moje wetki s? bardzo pro-zwierz?ce, ale troch? si? obawiam ?e z braku pomys?u zaordynuj? jakie? leczenie, które nie b?dzie mia?o sensu. Tej najbardziej chorej myszki pewnie ju? nie odratuj?, modl? si? tylko ?eby nic przez noc nie p?k?o... Czy kto? mia? taki przypadek i wie czym to mo?e by??
 
 
weronikap 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Weronika
Hodowla: brak
Pomogła: 5 razy
Wiek: 23
Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 308
Wysłany: 2012-11-24, 08:24   
   Myszy: Elwood [*], Blues [*], Loki


a myszki s? z zoologa? niektóre tak maj? na staro??...
_________________
There's no point in thinking about yesterday
It's too late now
It won't ever be the same
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-11-24, 08:35   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


to moze byc zapalenie wezlow chlonnych , mogly sie wszystkie przeziebic rownoczesnie , guzy rakowe nie sa zarazliwe i sa wpisane w genetyke danego osobnika , to ze klatka jest w cieplym miejscu i dla ciebie nie ma przeciagow nie znaczy ze dla nich nie ma , dla nas jest ok dla myszy jedno dmuchniecie to wichura ,zabierz je jak najszybciej do weterynarza i konieczny jest antybiotyk jesli tego nie zrobisz zdechna , najszybciej ta co ma powiekszone wezly w okolicy gardla , udusi sie biedaczka :(
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-11-24, 14:16   

A sk?d jeste? ? Mo?e znajdziesz jakiego? dobrego speca od myszek jest w?tek o wetach na forum . NIe masz mo?liwo?ci jecha? dzisiaj jeszcze ?
_________________
InfinitY ..
 
 
kremowka
Szara myszka


Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 2
Wysłany: 2012-11-24, 21:54   

Witajcie.
Dzi?kuj? bardzo za odzew. Moje myszy s? z hodowli Lilith, nie z zoologa. :) Mioty bodaj?e N (lhs, chyba dove tan) i 2xT (lhsa blue i lavender, je?li dobrze pami?tam) - odbiera?am je w listopadzie 2011. Rodowody nawet gdzie? mam, jakby komu? zale?a?o. ;)
Guzy póki co bez zmian, nie uros?y i nie zmala?y. Apetyt jest, zachowanie w miar? normalne (ta najbardziej opuchni?ta z wiadomych wzgl?dów nie biega normalnie).

By?am dzi? u weta. Zbadano myszki i wykonano biopsj? guzów - nie s? to powi?kszone w?z?y. Konsystencja guza i rozmazu wygl?da?a pani wet jak kaszaki (?), biopsja wykaza?a stan zapalny i zmienione komórki. Myszy dosta?y podskórnie antybiotyk. Dosta?am te? w strzykawce antybiotyk który mam podawa? insulinówkami dopyszczkowo.
Wetka stwierdzi?a, ?e guzy wygl?daj? dziwacznie, ale jest szansa ?e po antybiotyku zejd? - jak nie, mo?na je kroi?, cho? nale?y wzi?? pod rozwag?, czy nie lepszym rozwi?zaniem b?dzie nie m?czy? male?stwa i u?pi?.

Podaj? wi?c antybiotyk przez kolejne 7 dni i patrz? - jak guzy b?d? schodzi?, to id? do weta na dalsze leczenie. Jak nie b?d? - id? u?pi?.

Aha - wiem, ?e data poprzedniego posta mo?e by? myl?ca, ale zwa?cie - pisa?am go o 3 w nocy. Potem posz?am spa? a ko?o po?udnia zgarn??am towarzystwo i poszli?my si? leczy?.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-11-25, 08:04   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


starsze myszy moga miec juz jakies zmiany kaszakowate, jesli to samce moga to byc tak duze ropnie, stan zapalny antybiotyk powinien usunac , moze warto naciac i polyzeczkowac ? oczywiscie nie te w okolicy gardla
dobrze ze trafilas na takiego weta ze zrobil biopsje , chwala mu,jej za to , widac ze sie interesuje i nie wazne jakie zwierze wazne ze chore i trzeba leczyc
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
weronikap 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Weronika
Hodowla: brak
Pomogła: 5 razy
Wiek: 23
Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 308
Wysłany: 2012-11-25, 08:08   
   Myszy: Elwood [*], Blues [*], Loki


po prostu chcia?am wiedzie? bo moja znajoma mia?a cztery myszy z zoologa i jedn? z hodowli. tylko te z zoologa mia?y guzy na staro??...
_________________
There's no point in thinking about yesterday
It's too late now
It won't ever be the same
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT