AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Mysz obojniak czy zwyk?e wzd?cie?
Autor Wiadomość
aryadwen 
Szara myszka



Imi?: Laura
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-04-23, 08:38   Mysz obojniak czy zwyk?e wzd?cie?

Kupi?am w zesz?e wakacje 2 samiczki, jedna z nich okaza?a si? w ci??y, gdy urodzi?y si? zaledwie 4 mysie postanowili?my z moim partnerem je zatrzyma? (g?ównie ja, ale ?eby nie by?o si? zgodzi? :) ) po niespe?na miesi?cu przygotowa?am wi?ksze akwarium i zacz??am odró?nia? p?cie. Tak o to wysz?o mi 2 ch?opców i 4 dziewczynki, cieszy?am si?, ?e ?adna nie b?dzie sama :) W ostatnich dniach jeden z moich samców (szary w bia?e plamy z czerwonymi oczami) mocno przybra? na wadze, zdziwi?o mnie to, poniewa? ca?y czas biega w ko?owrotku, a z bratem jedz? po równo, zawsze byli tej samej postury, wi?c nie wiem co si? sta?o. Zacz??am bra? pod uwag?, i? mój myszek jest w ci??y, czyta?am o przypadkach gdy to samica okazywa?a si? samcem, jednak nie o samcu który zaszed? w ci??y. Nadal jestem pewna, ?e u myszka wida? j?dra. Nie wiem teraz czy zostawi? go na diecie, ?eby schud?, czy dokarmia?, ?eby wykarmi? m?ode o.x Zosta? odizolowany do ma?ego akwarium, bo nie chce ryzykowa? ?ycia potencjalnych m?odych.

Ostatnio zacz??am bra? pod uwag? te? mo?liwo??, ?e myszek mo?e mie? problemy z wypró?nianiem si?... Nie zauwa?y?am nic w akwarium, co jest dziwne, jednak gdy puszczam go na biurko wydaje si? normalnie...

Mia? kto? mo?e podobny przypadek?
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2013-04-23, 09:34   

myszki przybieraj? te? zwyczajnie na wadze ;) poka? zdj?cia to na forum Ci pomo?emy rozró?ni? p?e?, ?eby? mia?a 100% pewno?ci.
 
 
aryadwen 
Szara myszka



Imi?: Laura
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-04-23, 10:25   

Mysz przeszed? traum?...
Mam nadziej? ?e co? na tym wida?...





 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-23, 10:27   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Wydaje mi si?, ?e forumowicze b?d? potrzebowali jeszcze paru fot zadka :P
Ja p?ci nie oceniam, bo z tej foty wyczyta? nic nie umiem, jako? si? dziwnie cienie uk?adaj? ;o
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-04-23, 10:31   

Mog? by? robaki. Guz. Albo przytycie.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
aryadwen 
Szara myszka



Imi?: Laura
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-04-23, 10:32   

Mam ciemny pokój i mysz zdecydowanie nie chce mie? zdj?? robionych ;/ Trzeba poczeka? a? mój lepszy aparat z fotografem wróc? z pracy.
 
 
Zumi 
Myszowaty



Imi?: Aga!
Wiek: 25
Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 520
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-04-23, 10:38   
   Myszy: Toro i Otto <3. | Zumi [*], Milka [*], Suzi [*], Nefi [*], Mamba [*], Margolka [*]


Jak dla mnie to na pewno nie ci??a, ani zwyk?e przytycie. Dalej nie wiem, mo?e guz, wzd?cie?
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-04-23, 10:41   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Wydaje mi si? ?e facet...

Co do brzuszka, hmmm, nie wiem
 
 
aryadwen 
Szara myszka



Imi?: Laura
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-04-23, 10:49   

Guz raczej nie... Brzuch ma symetrycznie nabrzmia?y z obu stron, wi?c raczej ma?o prawdopodobne, ?eby by? to guz...

[ Dodano: 2013-04-23, 10:51 ]
Mysz je normalnie, pije normalnie, lata mi jak szalony po r?ce i nie wykazuje oznak jakiejkolwiek ci??ko?ci, z?ego samopoczucia... Mimo ?e zosta? odseparowany, brat juz bardziej za nim t?skni o.x
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-04-23, 10:56   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


A mo?esz mu obmaca? ten brzuszek? Czy jest mi?kki?
 
 
aryadwen 
Szara myszka



Imi?: Laura
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-04-23, 11:00   

Raczej twardy, ale bez jakiej? przesady
 
 
Anaylil 
Starszy Myszaty



Wiek: 36
Dołączyła: 25 Wrz 2012
Posty: 83
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-04-23, 12:58   

Jeste? pewna, ?e mysz si? wypró?nia? Mój Maniu? wygl?da? podobnie jak mia? niedro?ne jelita. Oczywi?cie Twojemu nie musi to samo dolega? ale zwró? prosz? uwag? czy robi kup?.
 
 
aryadwen 
Szara myszka



Imi?: Laura
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-04-23, 15:38   

Jak chodzi po biurku to tak a w akwarium nie jestem pewna... Wr?cz nawet mog?abym powiedzie? ?e raczej nie, albo ma?o... o.x za jakie? pó? godziny wróci mój ch?opak, naj?atwiej chyba b?dzie jecha? do weterynarza, skoro to raczej nie ci??a... Eh ;c Mam tylko nadziej?, ?e nie czekaj? go jakie? bolesne zabiegi, ostatnio jak moja mysz by?a u weterynarza i dosta?a zastrzyk wróci?a bez czucia w tylnych ?apkach, wlok?a je za sob? i nie mog?a nimi porusza?, dopiero po 2 tygodniach jej przesz?o... Nap?dzi?a mi strachu...
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-23, 18:26   

co do p?ci to raczej facet, na drugim zdj?ciu wida? j?derka, natomiast co do brzuszka to faktycznie le? do weta... niech przebada na paso?yty, a izolatk? wy?ó? r?cznikami papierowymi albo chusteczkami, na bia?ym lepiej b?dzie mo?na przyuwa?y? czy si? wypró?nia czy nie... a jak? karm? dostaje?
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2013-04-23, 22:10   

Starsze samce tak tyj? moim zdaniem. A jak ma bardzo nabrzmia?y to mo?e mie? paso?yty. Pami?taj ?e na nie ka?dej kupce je widac. Najcz??ciej s? to jakie? nicienie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT