AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwa samce...
Autor Wiadomość
DarCia 
Mysi Bywalec



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 138
Skąd: Grudzi?dz
Wysłany: 2007-05-25, 18:15   Dwa samce...
   Myszy: Chico ;)


Dzisiaj kupi?am 2 myszki, mia?y to by? samiczki, ale po przyj?ciu do domu patrze a tam samiec :O my?le, ?e ta druga mysza to te? samiec (mam nadziej?, bo nie chc? mie? m?odych :/ ) W tym problem, ?e jeden jest ju? tak normaln? myszk?, a drugi to jeszcze maluszek, jak my?licie czy nic sobie nie b?d? robi? w przysz?o?ci? bo póki co to si? dogaduj?, cho? ten ma?y jest narazie troch? przestraszony, z kolei starszy ju? obejrza? ca?y domek i ka?dy jego zakamarek po pare razy :D Mysie s? czarno-bia?e i jeszcze nie maj? imionek, ale jak ju? jakie? wymy?le to napisz? :) Gdy przysz?am do domu to si? troche przestraszy?am, ale teraz jestem dobrej my?li, mam nadziej? ?e obie myszki s? jednej p?ci i nie b?dzie mi?dzy nimi dochodzi?o do sporów. Trzyma?am ju? je na r?kach i s? bardzo przyjazne ;) Jak co to mo?ecie pisa? co mam zrobi? by obie myszki sie tolerowa?y, chocia? narazie wszystko jest ok ;)
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-05-25, 18:26   

ma?e okazuj? sobie jeszcze jako taki szacunek ale moze by? gorzej... lepiej wymieni? i ochrzani? za niekompetencj? tego od kogo masz myszki...
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
miau 
Mysi Bywalec



Imi?: Ewelinka
Dołączyła: 29 Kwi 2007
Posty: 106
Wysłany: 2007-05-25, 18:27   
   Myszy: Po prostu Mysz ;3


DarCia, zrób zdj?cia narz?dów p?ciowych myszek. Mam nadziej?, ?e która? z hodowczyni rozpozna p?e? :)

DarCia napisał/a:
jak my?licie czy nic sobie nie b?d? robi? w przysz?o?ci?

Je?li to samce i s? z jednego miotu to b?d? tylko ustawia? mi?dzy sob? hierarchi?. Je?li z innych, to zagryz? si? na ?mier?. Ale skoro piszesz, ?e
DarCia napisał/a:
póki co to si? dogaduj?

to na pewno s? [je?li to oczywi?cie samce].
Je?li dziewczynki to mo?esz by? spokojna, 90% przypadków ??czenia ko?czy si? sukcesem :)
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-05-25, 18:30   

Zrób fotki i pomog? ;) na pokazie nie mia?am problemu z rozpoznawaniem p?ci (?wiczy?am na miotach Mercuri 8) ) wiec tu mo?e pomog?. Je?eli to samce to albo je rozdziel bo raczej na 100% b?d? walczy? albo wymie?. Nie ma co ryzykowa? bo z tego co iszesz to du?a ró?nica wieku jest, je?eli s? b. m?ode samczyki oba to mo?na je pol?czy? (tak zrobi?a kate z hodowli Kaprys) ale w takim wypadku nie ma co ryzykowa?. Bidon by? starszy od Toma i dogadywa? si? z nim tydzie?... potem krew si? la?a i by? koniec, gdyby mnie tam nie by?o to Tom by nie ?y?.
_________________
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-05-25, 18:35   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Gratuluje myszek :) Je?eli nie masz mo?liwo?ci wykonania fotek, zajrzyj na stron? myszy.net potem wejd? w dzia? rozró?nianie p?ci :)
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-05-25, 18:44   

Rozró?nianie plci:







?ród?o: www.minrimmon.de
_________________
 
 
 
DarCia 
Mysi Bywalec



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 138
Skąd: Grudzi?dz
Wysłany: 2007-05-25, 18:59   
   Myszy: Chico ;)


jestem za?amana ;( nie by?o mnie przez jaki? czas w pokoju, wchodze i patrze do akwarium a tam maluszek le?y przy ko?owrotku a na brzuchu ma krew :( nie wiem co si? sta?o... ten wi?kszy raczej mu nic nie zrobi? bo nie ma ?adnego znaku po krwi ani nic, my?le ?e to mo?e przez ko?owrotek, gdy ten starszy si? w nim kr?ci? to tamtem mo?e poszed? i si? zachaczy? o niego czy co?, teraz ma co? z tylnymi ?apkami i s?abo z nim... nie mam go nawet jednego dnia a ju? takie co? :( przenios?am go do pojemniczka i tam si? troszk? próbuje przemieszcza?, ale w?tpi? ?e prze?yje ;(
_________________
Chico zaprasza do swojej galerii: >>klik<< :)
http://animalia-domowe.blog.onet.pl <-- zapraszam!
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-05-25, 19:00   

To na pewno nie jest od ko?owrotka...
Du?y jest silby i go atakuje a ma?y nie umie si? jeszcze broni? i nie gryzie du?ego wi?c dlatego na ma?ym krew. Oddziel je szybko!
_________________
 
 
 
miau 
Mysi Bywalec



Imi?: Ewelinka
Dołączyła: 29 Kwi 2007
Posty: 106
Wysłany: 2007-05-25, 19:01   
   Myszy: Po prostu Mysz ;3


Fauka, dobrze, ?e jest ten 30 tydzie?, bo bez niego moje myszy to samce XD

DarCia, jak niby zahaczy? brzuchem o ko?owrotek? To pewnie druga mysz go ugryz?a, proste. Rozdziel je.


EDIT. Oj, powtórzy?am si? :P
Ostatnio zmieniony przez miau 2007-05-25, 19:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-05-25, 19:01   

Wet! szybko na ostry dy?ur! :cry: ?eby nie zdech?...
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-05-25, 23:49   

Kurcze, to pewnie krwawa bójka :(

Tak pewnie by?oby z moim Zbuntowanym i Waniliowym, gdyby?my w por? z Fauk? nie zareagowa?y wieczorem po pokazie w ?odzi gdzie odebra??m te dwa samce... Te? niby przez ca?y dzie? zgodnie spa?y a wieczorem w??czy? si? agresor starszemu... i trzeba by?o ich rozdzielic :(
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT