AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Timon
Autor Wiadomość
My-Saa =* 
Starszy Myszaty
...:::~***~:::...


Imi?: Martyna
Wiek: 30
Dołączyła: 31 Maj 2007
Posty: 69
Skąd: CWA
Wysłany: 2007-06-02, 12:29   Timon
   Myszy: Timonek x)


Witam!

Historia
Dzisiaj, przed chwil?, posz?am do sklepu zoologicznego zaraz po szkole [ko?czy?am o 11:35. - odrabiali?my dzi? jaki? poniedzia?ek :) ] Posz?am i kupi?am trociny, sianko, wapno, jedzonko i przyssawk? do pojnika. W domu dp faunarium nasypa?am trocin, troch? sianka, do miseczki ze wzgl?du na to ?e jest du?a, w?o?y?am jedzenie w wapno. Nala?am do pojnika wody i umocowa?am go. Z kartonika po wapnie zrobi?am dla nowej myszy domek.
Kiedy sko?czy?am, ponownie posz?am do sklepu...

Sklep zoologiczny - czy dobrze?
Uwa?am, ?e dobrze by?o wzi?? Timonka ze sklepu zoologicznego. Prowadzi sklep bardzo mi?e ma??e?stwo. Myszy maj? z w?asnej, domowej hodowli. Mam do nich blisko, wi?c w razie co po prostu mog? i?? i spyta? ;)

Timon
Kiedy zagl?da?am do akrawium by?o w nim kilkana?cie myszy labolatoryjnych. Jedna siedzia?a w misce i jad?a, jedna bawi?a sie na konarze. Reszta spa?a wtulona w matk? [od której ju? dawno powinny by? odstawione :m:/: ] Go?ciu poszed? po kartonik, a ja patrzyam na myszy. Zauwa?y?am w?ród nich ?liczn? czarno-bia?? myszk? z bia?ym pyszczkiem. Powiedzia?am facetowi, ?e chc? w?a?nie j?.

Powrót do domu
Kota zamkn??am w ?azience, aby nie przeszkada?. Zamkn??am si? z myszk? w drugiej ?azience i nad wann? ostro?nie prze?o?y?am j? do faunarium, w którym na razie b?dzie mieszka?. Kiedy doro?nie, przeprowadzi si? do klatki ;)

Timon - jaki jest?
Myszka jest bardzo zainteresowana swoim nowym domkiem. S? w nim trociny ze sklepu, z jej akwarium, wi?c na razie Timonek b?dzie czu? sie bezpiecznie. Mam nadziej?, ?e mama zgodzi si? na 2 mysz i ?e wkrótce przynios? mu braciszka z tego samego sklepu. Na razie nie umiem powiedzie? wi?cej, muszimy si? pozna? ;)

Galeria Timonka:
Rezydencja Timona z Timonem na czele ;)
Timon1
Timon2


Wi?cej fotek potem!
I jak si? wam podoba Timon? :)

PS: Dzi?kuj? wszystkim, którzy... tu s?. I odpowiadali na moje pytania itd. :) Dzi?ki wam jestem bardziej pewna ?e dobrze zrobi?am kupuj?c sobie myszk? :)
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-02, 12:56   

My-Saa =* napisał/a:
Sklep zoologiczny - czy dobrze?

nie dobrze... chyba ?e jest to ostateczno??...


My-Saa =* napisał/a:
Kiedy zagl?da?am do akrawium by?o w nim kilkana?cie myszy labolatoryjnych. Jedna siedzia?a w misce i jad?a, jedna bawi?a sie na konarze. Reszta spa?a wtulona w matk? [od której ju? dawno powinny by? odstawione :m:/: ] Go?ciu poszed? po kartonik, a ja patrzyam na myszy. Zauwa?y?am w?ród nich ?liczn? czarno-bia?? myszk? z bia?ym pyszczkiem. Powiedzia?am facetowi, ?e chc? w?a?nie j?.


Brak dzielenia na p?e?... twój myszon mo?e by? owocem mi?o?ci rodze?stwa...

[ Dodano: 2007-06-02, 12:59 ]
My-Saa =* napisał/a:
przynios? mu braciszka z tego samego sklepu


nie znaczy to ?e musz? sie polubie? lub ?e bed? bra?mi... ja i kole?anka kupi?y?my myszy w tym samym czasie w tym samym sklepie a po 2 dniowym nie patrzeniu na siebie myszy zacz??y sie gry?? jak tylko da?y?my je razem na ?ó?ko... róznie to bywa ale gratuluje nowego cz?onka rodziny :)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Nesca 
Gadu?a Myszaty
uzamyszniona



Imi?: Paulina
Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 310
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2007-06-02, 13:00   
   Myszy: Timida, Kropka, Yumi


Có?, My-Saa =*, ciesz? si? Twoim szcz??ciem ;) . Te? pami?tam te pierwsze chwile z myszkami, nie mog?am si? na nie napatrze?... teraz zreszt? te? :m:): .

Pragn? tylko zauwa?y?, ?e faunarium jest zdecydowanie za ma?e, mo?na je u?y? jako transporterka co najwy?ej, lub miejsca w którym by? oswaja?a myszki ze sob?. Radzi?abym kupi? jak?? klatk? (Kuba np. kosztuje, bez wyposa?enia jakie? 60-80 z?)... No i bardzo szkoda, ?e myszak jeden samczyk... i tu si? pojawia dylemat, bo mog?a? wzi?? dwóch samczyków, ale znowu za ma?e to faunarium na dwóch do mieszkania.

A tak poza tym to uwielbiam ?aciate myszki 8) .
_________________
?wi?ta! Wszystkiego najlepszego! W?a?cicielom wielu, wielu dni wspólnych zabaw, wspólnych momentów uniesienia, wspólnych chwil rozterki, za? myszkom miski zape?nionej s?onecznikiem, wielu radosnych dni biegania w ko?owrotku i dziesi?tek ciekawych zabawek!
 
 
 
My-Saa =* 
Starszy Myszaty
...:::~***~:::...


Imi?: Martyna
Wiek: 30
Dołączyła: 31 Maj 2007
Posty: 69
Skąd: CWA
Wysłany: 2007-06-02, 13:06   
   Myszy: Timonek x)


ja wiem, ja mam klatk?, na razie Timon mieszka tam, bo jest za ma?y i z klatki by nawia? :)

Co do Myszonki - to ma??e?stwo dobrze zna si? na zwierz?tach itp. Lubi? ich i my?l?, ?e dbaj? o myszy.

twój myszon mo?e by? owocem mi?o?ci rodze?stwa... - nie raczej ;) Myszy by?y z matk? - matka najwi?ksza i miot Timonka :)
 
 
 
Nesca 
Gadu?a Myszaty
uzamyszniona



Imi?: Paulina
Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 310
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2007-06-02, 13:11   
   Myszy: Timida, Kropka, Yumi


My-Saa =* napisał/a:
Co do Myszonki - to ma??e?stwo dobrze zna si? na zwierz?tach itp. Lubi? ich i my?l?, ?e dbaj? o myszy.


My-Saa =* napisał/a:
Ja: Przpraszam, jakiej p?ci s? te myszy?
Sprzedawca: Ja nie wiem, ja ich tam nie rozró?niam. <podnió?? mysz ZA OGON - mojego Timonka, i powiedzia?: > samiec.


Zaprzeczasz sama sobie... to co w ko?cu, znaj? si? na myszach czy nie?
_________________
?wi?ta! Wszystkiego najlepszego! W?a?cicielom wielu, wielu dni wspólnych zabaw, wspólnych momentów uniesienia, wspólnych chwil rozterki, za? myszkom miski zape?nionej s?onecznikiem, wielu radosnych dni biegania w ko?owrotku i dziesi?tek ciekawych zabawek!
 
 
 
My-Saa =* 
Starszy Myszaty
...:::~***~:::...


Imi?: Martyna
Wiek: 30
Dołączyła: 31 Maj 2007
Posty: 69
Skąd: CWA
Wysłany: 2007-06-02, 13:56   
   Myszy: Timonek x)


Ta kobita si? zajmuje ssakami, a go?ciu rybami xD
A ja mia?am tego pecha ?e obs?ugiwa? mnie go?ciu :evil:
 
 
 
Mysi_?atek 
Mysi Rozmówca



Imi?: Ernest
Wiek: 36
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 241
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-06-02, 15:24   

Gratuluj? dowego nabytku :m:

Myszonka napisał/a:
My-Saa =* napisa?/a:
Sklep zoologiczny - czy dobrze?


nie dobrze... chyba ?e jest to ostateczno??...


I co to za ró?nica :roll:
W ko?cu maj? z w?asnej hodowli (wg. tego co pisze My-Saa)
To, ?e nieby?y oddzielone to jest minus oczywi?cie :moops:
Czy?by niewiedzieli czym to grozi :oops:
_________________
Witam i pozdrawiam
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-06-02, 16:13   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Nesca napisał/a:
Pragn? tylko zauwa?y?, ?e faunarium jest zdecydowanie za ma?e, mo?na je u?y? jako transporterka co najwy?ej, lub miejsca w którym by? oswaja?a myszki ze sob?. Radzi?abym kupi? jak?? klatk? (Kuba np. kosztuje, bez wyposa?enia jakie? 60-80 z?)...




Grtuluj? Tobie myszki ! Timon to pi?kna myszka :P

Jednak mam to samo zastrze?enie co Nesca. Naprawd? jest to terrarium O WIELE za ma?e :(
Postaraj si? o jaki? ko?owrotek, cho? nie wiem czy tam si? zmie?ci :( Myszka musi mie? miejsce ?eby troszk? po rozrabia? :)

Zastanów si? i porozmawiaj z rodzicami nad kupnem Duny/Kuby (dlatego Duny b?d? Kuby poniewa? nie s? to klatki i myszka z tamt?d nie ucieknie :) )


Pozdrawiam :)
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
My-Saa =* 
Starszy Myszaty
...:::~***~:::...


Imi?: Martyna
Wiek: 30
Dołączyła: 31 Maj 2007
Posty: 69
Skąd: CWA
Wysłany: 2007-06-02, 18:10   
   Myszy: Timonek x)


ja wiem ja wiem ja wiemmmmm....

On jest w faunarium dopóki jest ma?y...

Jak doro?nie b?dzie w klatce.
Teraz by nawia?...

Na razie 'oswaja?am go' w wannie 3 raZy [bez wody rzecz jasna! :grin: ] dawa? sie g?aska?, ale wzi?? na r?ce ju? niee... :(

www.myszaty.blog.onet.pl >> s? na nim 2 foty mojego Timonka :) przy okazji - mój blog - natchnienie - Timonek :m:D:

Jak mam go tak oswoi? ?eby chcial na r?ce ?eby go bra?? XD
Ale zagmatwa?am xD
 
 
 
Nesca 
Gadu?a Myszaty
uzamyszniona



Imi?: Paulina
Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 310
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2007-06-02, 21:13   
   Myszy: Timida, Kropka, Yumi


My-Saa =*, jeszcze du?o przed tob?. Mam ju? myszki od prawie 3 miesi?cy i nadal nie s? oswojone (niestety, po?ow? tego czasu sp?dzi?am u taty i nie mog?am si? zajmowa? oswajaniem...). Poza tym myszka nawet jak jest ma?? to potrzebuje du?o miejsca! On sporo nie uro?nie, to laborek! Radzi?abym Ci kupi? klatk? b?d? akwa ju? teraz!
_________________
?wi?ta! Wszystkiego najlepszego! W?a?cicielom wielu, wielu dni wspólnych zabaw, wspólnych momentów uniesienia, wspólnych chwil rozterki, za? myszkom miski zape?nionej s?onecznikiem, wielu radosnych dni biegania w ko?owrotku i dziesi?tek ciekawych zabawek!
 
 
 
My-Saa =* 
Starszy Myszaty
...:::~***~:::...


Imi?: Martyna
Wiek: 30
Dołączyła: 31 Maj 2007
Posty: 69
Skąd: CWA
Wysłany: 2007-06-03, 08:31   
   Myszy: Timonek x)


Bosh, mam ju? klatke. Tylko ma za du?e odleg?o?ci mi?dzy pr?tami i Timon by nawia?... ile razy mam mówi??
 
 
 
DarCia 
Mysi Bywalec



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 138
Skąd: Grudzi?dz
Wysłany: 2007-06-03, 08:45   
   Myszy: Chico ;)


My-Saa =* napisał/a:
przynios? mu braciszka

to on jest samcem i chcesz do niego dokupi? tak?e samca? nie polecam, bo mog? sobie wzajemnie zrobi? krzywd? :/
_________________
Chico zaprasza do swojej galerii: >>klik<< :)
http://animalia-domowe.blog.onet.pl <-- zapraszam!
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 38
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-03, 09:55   
   Myszy: tak


Gratuluje zakupu. :) Drania z zoologa nie b?d? si? czepia?, bo sama kupi?am, cho? te jedn? myszk?, z tych co masowo id? do w??y. Ale w?a?cicielom bym wyjecha?a. ;) Skoro nie oddzielaj? myszy na czas, a facet nawet nei zna si? na p?ci, to nie wiadomo czy ??cz? myszy rozwa?nie.

Czego mu tam brak to rurki po papierze toaletwym (gryzak i schowanko). Faunaroim faktycznie ma?e, dla ma?ego ruchliwej myszki. Mo?e niech sobie tam siedzi a ty w ci?gu najbli?szych dni postaraj si? o siatk? z czego? wytrzyma?ego (metalu) i oblecz klatk?. Nie wiadomo czy mysz doro?nie do niej kiedy kolwiek! Moja Rabatka jest ju? chyba "ostatecznych" rozmiarów i wci?? jest male?stwem.

No i jeszcze raz gratki. :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-06-03, 13:51   

raany ale sie czepiacie!!! juz nie rpzesadzajcie.. bracisza zle dokupic, siostrzyczke tym bardziej... myszy trzeba w grupach trzymac! u mnie tez nawet dziewczyny sie gryzly i po 2-3 dniach przestaly a teraz to sie myja na wzajem. u was w rodzinach nie klocicie sie?! i chyba przez to nikt was z domu nie wyrzuca\, bo macie zle kontakty z bratem czy siostra... :P
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2007-06-03, 14:05   

Klatk? obwi? siatk? i prze?ó? tam myszk?(klatka jest jak dla mnie lepsza od dun) Bo faunarium zdecydowanie za ma?e. Szkoda, ?e wzi??a? samca, bo ( jak ju? pisa?am w shoutboxie) samce mog? si? nie zaakceptowa?(nie b?dziesz wiedzia?a, czy to bracia - sami sprzedawcy mog? nie wiedzie?....).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT