AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam Wszystkich!
Autor Wiadomość
paula 
Szara myszka


Imi?: Paulina
Wiek: 30
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-06-03, 19:38   Witam Wszystkich!
   Myszy: Miki


Hejka, jestem nowa na forum. mam na imi? Paulina mam 14 lat, myszk? hoduj? oko?o 4 dni. Moja historia z tymi stworzonkiem zacz??a sie troch? nietypowo i mam nadziej?, ?e po przeczytaniu tej histori b?d? lubiana na forum :smile: . No wi?c to by?o tak:

U mnie w mie?cie nie by?o nigdzie karmówki dla mojego jaszczura olbrzyma, a ch?opak od którego ow? karmówk? zamówi?am nie wysy?a? jej. Wi?c postanowi?am pój?? do zoologa i kupic ma?? myszk?, wiedzia?am, ze z wielkim trudem j? dam, ale musia?am si? po?wi?ci?...podesz?am do sprzedawcy i poprosi?am o najmniejsza myszk?, poniewa? idzie ona na karmówk?. Wi?c zapakowa? mi najmniejsz? myszk? (ok 3cm bez ogona). Po przyj?ciu do domu wpó?ci?am j? do akwarium, ?eby sobie troche pobiega?a przed zjedzieniem, ja w tym czasie wesz?am na forum terrarystyczne, ?eby upewni? si? czy moja jaszczurka mo?e ja zje??...no i okaza?o si?, ?e myszy nie daj? si? gadom :grin: . By?am w lekkim szoku, poniewa? nie wiedzia?am co robi?. Posz?am do myszki da?am jej pokarm (od królika) w zakr?tce od s?oika. Rodzice powiedzieli, ze musze j? odda?, poniewa? mam za duzo zwierz?t (jest to spowodowane tym, ?e bardzo je lubi? :wink: ). Nast?pnego dnia posz?am do kole?anki po?yczy? "zestaw do hodowli" czyli : klatk?, poide?ko i miseczk?. Przenios?am ja do nowego lokum i da?am jej na imi? "Miki", poniewa? wiedzia?am, ?e pewnie szybko nie znajd? ch?tnego. Postanowi?am te? j? powoli przyzwyczaja? do siebi?, ?eby nie by?a taka zestresowana. Trzeciego dnia (wczoraj) posz?am do tego samego sklepu gdzie kupi?am myszk? i kupi?am ksia?k? o myszkach i jakies smako?yki. Sprzedawca (ten co sprzeda? mi myszk?) pewnie wiedzia? o co chodzi poniewa? zacz?? si? ?mia?. Dzisiaj mam ja 4 dzie? i nie wyglada na to, ?ebym ja odda?a :grin: , poniewa? przychodzi juz na zawo?anie i jest bardzo s?odka - krótko mówi?c bardzo mnie zauroczy?a.

To koniec mojej wyczerpuj?cej histori, wszystko przeczyta?am o tych zwierz?tkach i mam nadziej?, ?e nic sie nie stanie jak bedzie sama w klatce. Za to po?wi?cam jej bardzo duzo czasu (ok. 3 godziny dziennie).
 
 
 
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-03, 19:41   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


Cze?? xD ale ja i tak jestem za tym aby? dokupi?a jej na przyk?ad siostr? :wink: nic jej tego nie zast?pi.
 
 
 
Mysiaczek 
Myszomaniak



Imi?: Krumlich
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 733
Skąd: Opole
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-03, 19:43   
   Myszy: Po [*], Whiser [*], Mia [*], Panna Smerfetka [*], Lexi [*],Tusia[*], BIA [*]


Cze??, myszki to zwierz?ta stadne wi?c lepiej dokupi? jej kole?ank? ;] ale to nie musi by? od razu ;) ) Dobrze ?e jaszczur nie móg? jej zje??!!
 
 
 
paula 
Szara myszka


Imi?: Paulina
Wiek: 30
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-06-03, 19:45   
   Myszy: Miki


Dokupi?abym, ale rodzice si? nie zgadzaj? :wink:
 
 
 
Mysza. 
Mysi Bywalec
I love mice!!!



Imi?: Marta
Wiek: 29
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 168
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-03, 19:46   

tak jestem za witam i pozdrawiam
_________________
:m:): - Frania :* [*]
:m:): - Bia?a :* [*]
:m:): - Ma?a Czarna :* [*]
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-06-03, 19:47   

Witam w?ród mi?o?ników myszy :)
Równie? proponuj? dokupienie/przygarni?cie jej kole?anki (o ile to na 100% samiczka ;) ) - myszki to zwierz?tka stadne.

Aha, przy okazji tak z ciekawo?ci zapytam, jakiego gatunku jest twój jaszczur?
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
paula 
Szara myszka


Imi?: Paulina
Wiek: 30
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-06-03, 21:08   
   Myszy: Miki


agama b?otna ;) . W?a?nie nie wiem co ta za p?e?, poniewa? niemam ?adnego porównania i nie chce jej stresowa?...
 
 
 
mysz.pl
Szara myszka



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-06-03, 21:48   

siema :m:):
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-06-04, 09:36   

Sprawdz pod ogonem czy ma j?derka, mozesz lekko "wycisn??" je w strone zadka jezeli odrazu ich nie zauwazysz. A tak to spojrz :
http://myszy.net/rozroznianie_plci.htm

Pozdrawiam
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
paula 
Szara myszka


Imi?: Paulina
Wiek: 30
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-06-04, 13:25   
   Myszy: Miki


no to b?dzie raczej samiczka :)
 
 
 
humanfactor 
Mysi Bywalec



Imi?: Delfina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 103
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-06-04, 21:29   
   Myszy: AISHWARYA RAI NAPOLEON DIVA ZINGER INNY NI? WSZYSCY


Cytuje.!!
Wi?c zapakowa? mi najmniejsz? myszk? (ok 3cm bez ogona).


to jak myszka ma ogon czy nie ma ogonka :P
_________________
 
 
 
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-04, 21:34   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


humanfactor napisał/a:
to jak myszka ma ogon czy nie ma ogonka :P

... :m:/: nie wiesz co to znaczy 3 cm bez ogona? :razz: czyli miara myszki nie licz?c ogona.
 
 
 
Mysi_?atek 
Mysi Rozmówca



Imi?: Ernest
Wiek: 36
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 241
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-06-05, 14:13   

Witam i popieram: je?li mas mysz i wiesz na ?e to na 100% samica to niezb?dna jest towarzyszka
_________________
Witam i pozdrawiam
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2008-06-05, 14:23   
   Myszy: -


Maciek3250 napisał/a:
humanfactor napisał/a:
to jak myszka ma ogon czy nie ma ogonka :P

... :m:/: nie wiesz co to znaczy 3 cm bez ogona? :razz: czyli miara myszki nie licz?c ogona.


Podejrzewam, ?e tu chodzi?o o to, ?e zabrzmia?o tak, jakby mysza ogona w ogóle nie mia?a :wink:
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-06-05, 19:43   

No dobra jak juz wiesz ze samica to idz do sklepu zoologicznego i kup szybko kolezanke !!
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT