AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczurki
Autor Wiadomość
Nesca 
Gadu?a Myszaty
uzamyszniona



Imi?: Paulina
Wiek: 29
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 310
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2007-05-18, 18:59   
   Myszy: Timida, Kropka, Yumi


Ja mia?am 2 szczury i, musz? przyzna?, kochane stworzenia. By?y to szczurki szkolne, naszej klasy. Na ?ikendy i dni wolne sz?y albo do mnie albo do Karoliny (przyjació?ki) do domu... Wyda?y?my na nie 200 z?, bo na pocz?tku mieszka?y w akwarium 30 na 30 cm :mshock: ! A za domek mia?y s?oik :m:/: ! Ale kupi?y?my im du?? klatk?, domek i wszystko ... A potem zosta?y oddane do mojego wujka. Bardzo d?ugo zastanawia?am si? czy bra? je czy myszki... Ciekawe jakby si? mój los potoczy? gdybym wybra?a ich... A byli strasznie oswojeni... Od ma?ego byli brani na r?ce (nie wiedzia?y?my NIC o szczurach...) i noszeni, na ka?dej przerwie... Nazywali si? Zgrozik i Harley (niekiedy zdaje mi si?, ?e Zgrozik powinien si? zamieni? na imiona z Harleyem... Albo na temperamenty ;D).
_________________
?wi?ta! Wszystkiego najlepszego! W?a?cicielom wielu, wielu dni wspólnych zabaw, wspólnych momentów uniesienia, wspólnych chwil rozterki, za? myszkom miski zape?nionej s?onecznikiem, wielu radosnych dni biegania w ko?owrotku i dziesi?tek ciekawych zabawek!
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2007-05-26, 17:01   

DarCia napisał/a:
Je?li chodzi o szczurki to ja mam dwa i postaram si? je w skrócie opisa?:

Pierwszy to dwuletni samiec - ma na imi? Dafi i jest ca?y bia?y (albinos), kochane z niego zwierz?tko :* tak w?a?ciwie to nigdy mnie nie wkurzy? (nie to co drugi szczur :/ ), jest bardzo spokojnym i u?o?onym zwierzaczkiem, jak przysta?o na faceta :D lubi si? do mnie przytula? i cz?sto gdy go g?aszcz? to li?e mi r?ce (jest wtedy taaki s?odziutki :P ). W stosunku do innych ludzi te? jest przyacielsko nastawiony i jeszcze nikogo nie ugryz? :) Gdy by? ma?y to mog?am go po?o?y? na d?oni, czy te? ramieniu a on sobie grzecznie spa?. Teraz ju? niestety nie mog? tak zrobi? bo jest "troch?" za du?y :D Niestety nie lubi jak si? go ?apie pod brzuchem i podnosi, wi?c gdy chc? go wzi?? to musz? szybciutko to zrobi? i od razu postawi? na kolanach, czy te? w innym miejscu :)

Drugi szczurasek to roczna samiczka - ma na imi? Daisy [Dejzi] i jest bia?o-czarna (tzw. szczur kapturkowaty), niestety ale ona jest przeciwie?stwem Dafiego :D trzy s?owa, które mog? j? okre?li? to: szalona, ?ywio?owa, ?obuz :P ju? od kiedy j? kupi?am jest tak ruchliwa :D no ale oczywi?cie ma te? swoje dobre strony ;) ulubionym zaj?ciem Daisy jest... skakanie, zawsze jak j? postawi? na krze?le to skacze z niego na kanap? :D i musze przyzna?, ?e niez?y z niej skoczek :)

Podsumowuj?c, moje szczurki s? kochane ;*

Oprócz nich mia?am jeszcze dwa, by?y to: Lapi i Stiuart :)


Rozmna?asz? :/ . A jak nie, to dlaczego nie wykastrujesz samca i nie trzymasz z samic? albo nie we?miesz ka?demu po towarzyszu tej samej p?ci?
 
 
DarCia 
Mysi Bywalec



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 138
Skąd: Grudzi?dz
Wysłany: 2007-05-26, 21:04   
   Myszy: Chico ;)


Nati nie rozmna?am, trzymam je osobno, a towarzyszy im nie dokupi? bo rodzice by si? na to nie zgodzili :/

[ Dodano: 2007-05-26, 21:06 ]
je?li chodzi o kastracj? to nie my?le o tym by wykastrowa? samca, bo on i tak ju? jest przyzwyczajony ?e mieszka sam, wi?c wol? tego nie zmienia? ;)
_________________
Chico zaprasza do swojej galerii: >>klik<< :)
http://animalia-domowe.blog.onet.pl <-- zapraszam!
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2007-05-26, 21:25   

No nie wiem, czy taki przyzwyczajony ;) . Szkoda, ?e ca?e ?ycie s? same... On jest ju? troch? stary, jednak samiczce warto da? szans? i jej dokupi? drug? samiczk?:). Naprawd? towarzystwo jest bardzo szczurom potrzebne.
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-01, 15:05   

mój kuzyn ma 3 szczurki... 2 maj? raka ( ju? bardzo rozwini?tego). nie wiem czy jeszcze ?yj?...
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Ula 
Starszy Myszaty
Ula


Imi?: Ula
Wiek: 34
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2007-06-21, 12:22   
   Myszy: Bobek, Mietek, Gucio, Lola, Maja, Misia, Jack Sparrow, Per?a, Ismena


A ja mam 8 szczurków. Oto ich imiona:
-Neo
-Iner
-Volvo
-Bruno
-Frodo
-Brunhilda
-Kropka
-Milunia
Neo to tatu? reszty, a ich mamusia, Alfa niestety ju? nie ?yje.
 
 
Nesuniaaa 
M?ody Myszaty


Wiek: 36
Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 23
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-06-26, 16:37   

No to i ja sie moimi male?stwami pochwale :)
Nad szczurkami my?la?am od dawna, ale dopiero niedawno zdecydowa?am si? na nie. Na pocz?tku mia?y by? to szczurki z interwencji, ale w miedzy czasie dowiedzia?am si? o odchowanych szczurciach ze sklepowej wpadki. S? to 2 dziewczynki huski, które zaczynaj? ju? powoli siwiec :) Wiedzia?am ?e szczurki s? inteligentne itp, ale one przeros?y moje oczekiwania.. S? to niesamowite przytulaski, ?obuziary i z?odziejki :) Takie miniaturki psa :) W ci?gu dnia dziewczyny maj? otwart? klatke i lataj? sobie po biurku (ostatnio wyrwa?y mi klawisze z klawiatury :/ ) Najbardziej mnie bawi jak jem obiad a one siedz? pare cm od talerza i patrza si? kiedy odwróce uwage i mi co? zw?dz?. Do tego uwielbiaj? mojego psa, a on je :) Na dworzu robi? sobie z niego konika i je?dz? na nim :) Od pewnego razu nawet ?pi? razem na biurku wtulone w niego :) Przy tym s? okropnymi zaczepnisiami i rozrabiakami :) Potrafie godzinami patrze? na ich zabawy :) Jedynym minusem szczurków jest ich zapaszek. Mi osobicie on nie przeszkadza ale mojej rodzince juz nie jest to takie obojetne :/

Wklejam zdjecia dziewuch:

Sprzed 3 tyg (prawie o po?owe mniejsze byly)
http://img108.imageshack....8/szczurdq8.jpg

I tera?niejsze:
http://img504.imageshack....jecie071fm5.jpg
http://img78.imageshack.u...jecie075if5.jpg

Zdjec mam wiecej niestety imageshack zastrajkowa? :/
 
 
 
Jagoda 
Mysi Bywalec



Imi?: Jagoda
Wiek: 32
Dołączyła: 21 Cze 2007
Posty: 178
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-06-26, 17:12   
   Myszy: Chica, Szarlotta (za TM: Mysia)


Nesuniaaa napisał/a:


Zdjec mam wiecej niestety imageshack zastrajkowa? :/


Mi te? strajkuje, wi?c si? przerzuci?am na fotosik.pl troch? gorszy ale nigdy nie odmawia wspólpracy :)
_________________
 
 
 
Nesuniaaa 
M?ody Myszaty


Wiek: 36
Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 23
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-06-26, 17:50   

kolejne zdjecia :
http://www.fotosik.pl/pok...a41735f817.html
http://www.fotosik.pl/pok...c04043b8d9.html
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2007-06-26, 17:59   

?liczne ciurki :grin: . Moje te? huskulce, ale zsiwia?y ju? prawie ca?kiem :wink: . Starsze s? od twoich. Ale jeszcze niedawno by?y jeszcze takimi puchatymi misiami jak twoje:).
 
 
niga 
Szara myszka
Los Syberios



Imi?: Nigu?
Wiek: 34
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 3
Wysłany: 2007-06-26, 20:42   
   Myszy: d?on


Przepi?kne :shock: szczególnie pierwsze zdj?cie dobrze wysz?o , cudne zwierzaczki :*
_________________
Los Syberios - i nie zmienia si? nic. Dasiu r00x
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-08-06, 15:16   

Dobra to ja sie pochwale moj? Vanessa :) Wzie?am j? ze sklepu bo byla o miesiac czy dwa wieksza niz wszystkie i nikt jej nie chcial bo juz byla duza :) Ale za to sie odwdziecza i jest strasznie kochana :P

_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

Ostatnio zmieniony przez Kana 2007-09-02, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ko?czu 
Szara myszka


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 9
Skąd: z k?towni
Wysłany: 2007-08-06, 20:28   

myslalam ze brzydze sie szczurow bo zawsze kojarzyly mi sie z brdem chorobami i czyms nieprzyjemnym a te wygladaja tak sympatycznie:)
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-08-07, 08:35   

No co ty mi tez tak opowiadali ale gdy Vanessa do mnie trafila to byla taka czysciutka kochana przytulasna i wogole :) I napewno bede miala szczurki i myszki :)
Jest strasznie kochana mam nadzieje ze podoba wam sie moja dziewczynka ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Ula 
Starszy Myszaty
Ula


Imi?: Ula
Wiek: 34
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2007-08-07, 13:52   
   Myszy: Bobek, Mietek, Gucio, Lola, Maja, Misia, Jack Sparrow, Per?a, Ismena


Kana, twój szczurek jest identyczny jak mój Volvo! :smile:

A tak w ogóle, to jakie? 2 tygodnie temu musia?am u?pic moj? Kropeczk?, bo by?a chora... :sad:
_________________
,,Cz?owiek jest jedynym zwierz?ciem, które si? czerwieni i ma ku temu powody...''
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT