AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Linienie myszki, matowa sier??
Autor Wiadomość
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
  Wysłany: 2012-12-18, 13:24   Linienie myszki, matowa sier??

Witam,
nie mog?am znale?? podobnego tematu, dlatego za?o?y?am nowy. Od niedawna (8 grudnia) mam myszk? wzi?t? z zoologicznego. Mia?am w planach dokupienie drugiej w tym tygodniu z hodowli, jednak na weekend wyjecha?am, zostawiaj?c myszk? pod opiek? wspó?lokatora. Gdy wróci?am, zauwa?y?am niepokoj?ce objawy. Mianowicie futro Delty przesta?y by? l?ni?ce i d?ugie, sta?o si? teraz matowe, prawie siwe. Teraz wida? wyra?nie nasad? ogona obro?ni?t? k?pk?, czego wcze?niej nie by?o wida?. Mysz jest czarno-bia?a, z przewag? czarnego, teraz jednak po?ród idealnie czarnych plamek pojawi?y si? siwe w?osy. Mysz nie drapie si? cz?sto, wspó?lokator twierdzi, ?e my? klatk? i zmienia? trociny codziennie, tak samo wod? i miseczk? z jedzeniem. Mo?liwe, ?e przez 4 dni (pi?tek-poniedzia?ek) zdarzy?o mu si? dwa dni pod rz?d nie my? klatki - jest to jednak tylko moje przypuszczenie.
Za??czy?abym zdj?cia, jednak nie chc? bardziej stresowa? zwierz?cia. Mam i?? natychmiast do weterynarza, to zrozumia?e, jednak czy przypuszczacie, co to mo?e by??

Swoj? drog? mam nauczk? - zabiera? Delt? na wyjazdy i nie zostawia? pod niczyj? opiek?...

//Edit: zapomnia?am doda?, ?e jak tylko dzisiaj z rana wyczy?ci?am jej klatk?, zrobi?a si? ?ywsza. Zacz??a biega? po klatce, rzuca? jedzeniem (daj? jej mieszank?, nie ka?de ziarenko jej pasuje, dlatego ostentacyjnie rzuca niektórymi o pr?ty klatki), a gdy j? wzi??am na r?ce, biega?a po mnie jakby by?a najszcz??liwsz? mysz? na ?wiecie.
 
 
 
Patrycjaa 
Mysi Rozmówca



Imi?: Patrycja
Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 208
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-12-18, 15:01   
   Myszy: Cowboj & Muniek :D


Ju? j? nawet d?ugo masz wi?c w?tpi?, ?eby by?a to jaka? choroba z zoologicznego. Chcia?abym ci pomóc jednak za bardzo nie potrafi?, niech wypowiedz? si? tu bardziej do?wiadczeni hodowcy .
 
 
weronikap 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Weronika
Hodowla: brak
Pomogła: 5 razy
Wiek: 23
Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 308
Wysłany: 2012-12-18, 15:04   
   Myszy: Elwood [*], Blues [*], Loki


Patrycjaa napisał/a:
Ju? j? nawet d?ugo masz wi?c w?tpi?, ?eby by?a to jaka? choroba z zoologicznego. Chcia?abym ci pomóc jednak za bardzo nie potrafi?, niech wypowiedz? si? tu bardziej do?wiadczeni hodowcy .


Mo?e to jednak jest jaka? choroba z zoologa. Mój Blues np.: ma teraz co? z sier?ci? i wet powiedzia?, ?e to móg? raczej tylko z zoologa.
Ale zgadzam si? niech wypowiedz? si? hodowcy :m:
_________________
There's no point in thinking about yesterday
It's too late now
It won't ever be the same
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-12-18, 15:28   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Zapewne to jaka? choroba skóry, która oczywi?cie mo?e by? z zoologa, ale nie musi - równie dobrze mog?a co? z?apa? ze ?ció?ki. Czy na skórze s? jakie? strupki/ranki?
Sció?ka nie musi by? zmieniana codziennie :wink: Ja bym tutaj nie upatrywa?a problemu.
 
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2012-12-18, 16:53   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


Jak jej futerko zmatowia?o, to mam mo?e niew?a?ciw? diet?. Czym j? karmisz? Mo?esz spokojnie nie zmienia? trocin przez 4 dni, ale wod? trzeba koniecznie zmienia?.
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-12-18, 17:01   

Z mysz? id? do weta je?li widzisz, ?e cos z ni? nie tak. Ale straszne g?upoty piszesz. Myszy nie trzeba zmienia? ?ció?ki codziennie, no chyba ?e trzymasz j? w pude?ku 10x10, w co raczej w?tpi?. No i nie zabieraj myszy na wyjazdy, chyba ?e to konieczno??, myszy s? ma?e i wra?liwe na zmiany temperatury, a stres mo?e je nawet zabi?.
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2012-12-18, 17:36   

Gdzie? s?ysza?am, ?e trzeba zmienia? codziennie - dlatego zmienia?am. W pude?ku naturalnie jej nie trzymam, to chyba oczywiste. Zw?aszcza w takim ma?ym. Pójd? do weta jutro przed zaj?ciami. Strupków nie ma - matowa sier?? i troch? przerzedzona.
No na ?wi?ta musz? j? wzi?? do domu, nie ma innej opcji. Ale masz racj?, na krótsze wyjazdy nie b?d? jej bra?a.
 
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-12-18, 17:45   

polecam w wolnym czasie przegl?danie forum, znajdziesz tu mnóstwo przydatnych informacji na temat opieki nad myszk? ;)
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2012-12-18, 17:47   

Przegl?dam regularnie ;) Mo?liwe, ?e to faktycznie wina karmy, niemiecka jaka? by?a, jutro id? do sklepu i kupi? to, co polecacie na forum. Oraz, obowi?zkowo, do weta, dzisiaj jest za pó?no i ju? mi zamkn?li niestety.
 
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2012-12-18, 17:48   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


To, ?e niemiecka, nie znaczy, ?e jest z?a. Jakby? poda?a producenta to by wi?cej powiedzia?o.
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2012-12-18, 17:50   

Z t? niemieck? z?? to akurat ?art by? ;) Tak na rozlu?nienie atmosfery. Vitakrafta mam.
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-12-18, 19:06   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Moja mycha przygarni?ta jaki? czas temu (pochodz?ca z zoologa) te? mia?a przerzedzon? sier??, tak? zmierzwion? i matow?. Nie wiem koniec ko?ców, co to by?o, ale po podaniu selamektyny (pochodna ivermektyny o przed?u?onym dzia?aniu) sytuacja si? poprawi?a. Teraz wygl?da jak ka?da zdrowa mysz :wink: Oczywi?cie porz?dna karma to podstawa (Vitakraft Emotion jest w?ród polecanych), mo?esz te? podawa? roboran h na sier?? (szczypta np. do jogurtu czy ?mietanki).
 
 
 
Patrycjaa 
Mysi Rozmówca



Imi?: Patrycja
Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 208
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-12-18, 19:10   
   Myszy: Cowboj & Muniek :D


Ja mam mysz z zoologa, ale nic jej si? nie dzieje z sier?ci? (na szcz??cie) i mam nadziej?, ?e tak zostanie :D
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2012-12-19, 18:10   

Te? mam tak? nadziej?, Patrycjo :)
By?am dzi? u weta - dobrze, ?e mam gabinet ulic? dalej. Obejrzeli mysz, wyrwali kilka w?osków, stwierdzili roztocza i jakie? paskudne paso?yty mysie, dali kropelki, kazali powtórzy? nakropelkowanie za tydzie? i mam si? zg?osi? po ?wi?tach.
Trzymajcie kciuki, ?eby Delta wyzdrowia?a :)
 
 
 
Patrycjaa 
Mysi Rozmówca



Imi?: Patrycja
Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 208
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-12-19, 19:11   
   Myszy: Cowboj & Muniek :D


Trzymam mocno :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT