AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY BARDZO WA?NE Patrz? a moja mysz... NIE MA OKA!
Autor Wiadomość
Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.



Imi?: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 114
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 287
Skąd: Brzesko
  Wysłany: 2013-08-31, 14:57   POMOCY BARDZO WA?NE Patrz? a moja mysz... NIE MA OKA!
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]


Dzisiaj wróci?am do domu, patrz? do klatki, a Kredka (moja kochana mysia) NIE MA OKA!
Oczywi?cie nie zamierzam jej oddawa?, bo nie ma oczka, dalej j? kocham. I w?a?nie dlatego, ?e j? kocham martwi? si?. Na 99 % wcze?niej mia?a oko. Nie na sto, bo mam j? pare dni mog?am nie zauwa?y? (w?tpi?, bo stara?am si? zni? sp?dza? duzo czasu)
Co si? sta?o? Jakie mog? by? przyczyny ???? Na szcz??cie rana jest wygojona, nie leci krew ani nic, tylko jest jasnoró?owy ?lad.
Mysie nie bij? si?, co prawka myszka ma takie jakby mini wy?ysienia na karku (ale to raczej sier?? jej si? tak u?o?y?a). teraz s? zgodne w ka?dym razie. Kilka dni temu w nocy s?ysza?am piszczenie myszy, ale nazajutrz by?y zgodne i si? lubi?y.
_________________
Witam [you:e9adeee25f] ! Pozwól na s?ówko, m?ody cz?eku...
Ostatnio zmieniony przez Laura_raa 2013-08-31, 16:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-31, 15:02   

Id? z ni? czym pr?dzej do weterynarza, który zna si? na ma?ych gryzoniach bo Ci mo?e na zwyk?? infekcj? zdechn??. Na forum nikt Ci jej nie uratuje.
 
 
Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.



Imi?: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 114
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 287
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2013-08-31, 15:02   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]


[ Dodano: 2013-08-31, 15:03 ]
Frufru
Okay, rozumiem, ale chodzi mi o jakie? porady co robi? na ten moment.
I dodatkowo w moim mie?cie jest dwóch weterynarzy (podobno jeden si? nie zna nawet na psach, a drugi raczej si? nie zna na ma?ych gryzoniach).
_________________
Witam [you:e9adeee25f] ! Pozwól na s?ówko, m?ody cz?eku...
 
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-08-31, 15:45   

Lec do weta, koniecznie. Je?eli widzisz oczodó? a wcze?niej mia?a oko, to jest to dziwne bo powinna by? krew, ropa, cokolwiek po mechanicznym uszkodzeniu, a samo oko raczej nie wypad?o. Nie wiem co si? dzieje ale spróbuj z tymi weterynarzami, je?eli mieszkasz w ma?ej miejscowo?ci ale masz blisko do wi?kszego miasta, to jed? do wi?kszego miasta do weta, który si? zna na gryzoniach.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-31, 15:55   

Imynya, na "ten moment" nikt Ci nic nie poradzi, bo nie wiemy w jakim stanie jest mysz, co jej by?o, czy na oko chorowa?a, czy mia?a co? podawane itd itd itd. Wi?cej nie wiemy ni? wiemy, a radzenie przy braku informacji mo?e tylko doprowadzi? do wi?kszej tragedii.


Je?li mysz ma te? nieciekawe futro (a mysie futro zawsze si? uk?ada równo) to znaczy, ?e raczej ma jakie? paso?yty (inwazj?) i atakuj? tak?e oczy (?luzówki). Pewnie ma?a ma oko, tylko zwyczajnie tak zasyfia?e, ?e przez zamkni?t? powiek? nie jeste? w stanie oceni? co jej dolega.

W przypadku paso?ytów (a je?li to mysz sklepowa to mo?esz by? pewna ?e je ma), bez weterynarza tym bardziej si? nie obejdzie bo musisz dosta? specyfik na takie przypadki. Poczytaj sobie u nas w dziale o chorobach o paso?ytach, je?li nie masz dobrego weta to chocia? Ty si? dokszta?? na tyle, by go poinstruowa? co ma Ci da? i jak to poda? myszy. Bo leki weterynaryjne s? wsz?dzie podobne, ale nie ka?dy wet b?dzie umia? wyliczy? dawk? na tak ma?e zwierz? jak mysz.


I tyle, bez specjalisty "nie pomalujesz".
Ostatnio zmieniony przez 2013-08-31, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.



Imi?: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 114
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 287
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2013-08-31, 15:55   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]


Ell,
No, najdziwniejsze jest to, ?e nie ma oczodo?u tylko kropka o wielko?ci 1/10 oka :shock:
A do weta by by?o chyba pó?torej godziny (inna du?a miejscowo??, a nawet nie wiem, czy tam jest dobry i gdzie dok?adnie). Na dodatek nie mam mo?liwo?ci dojazdu! :( :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
_________________
Witam [you:e9adeee25f] ! Pozwól na s?ówko, m?ody cz?eku...
Ostatnio zmieniony przez Laura_raa 2013-08-31, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-31, 15:57   

Imynya napisał/a:
Ell, No, najdziwniejsze jest to, ze nie ma oczodo?y tylko kropka o wielko?ci 1/10 oka
To znaczy ?e ma zaawansowan? opuchlizn? i si? jej oko paprze. Przy zaniedbaniu tego mo?e doj?? do tragedii.

Mo?esz co najwy?ej kupi? p?yn fizjologiczny (taki w aptece za grosze do przemywania oczu) i jej nakrapla? codziennie. Ale nie licz na cud bez lekarza, niestety.
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-08-31, 16:04   

A sk?d jeste?? I Fru dobrze radzi, poszukaj na forum czy by?y takie przypadki z opuchlizn? oczka i jak pójdziesz do weta to b?dziesz w stanie dok?adnie opisa? problem i powiedzie? mu, jakie mniej wi?cej leki powinien przepisa?.
 
 
 
Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.



Imi?: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 114
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 287
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2013-08-31, 16:08   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]


Powiem, ?e 60 km od Krakowa ;-)
Z reszt? najczesniej moge i?? do weterynarza w poniedzia?ek. Dzisiaj by? do 13 :000 :ryk:

[ Dodano: 2013-08-31, 16:10 ]
Frufru,
A ile da? jej na to oko soli fizjologicznej? Mam akurat ;-)
_________________
Witam [you:e9adeee25f] ! Pozwól na s?ówko, m?ody cz?eku...
 
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-08-31, 16:11   

A w niedziel? jest zamkni?ty? Zrób zdj?cie to b?dziemy wi?cej wiedzie? i je?eli jest to opuchlizna to faktycznie przez niedziel? mo?esz przemywa? i w poniedzia?ek pój?c do weta, ?eby tak tego nie zostawia?
 
 
 
Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.



Imi?: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 114
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 287
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2013-08-31, 16:11   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]


Ell, No w?a?nie jest zamkni?ty :(
_________________
Witam [you:e9adeee25f] ! Pozwól na s?ówko, m?ody cz?eku...
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-31, 16:36   

Imynya napisał/a:

A ile da? jej na to oko soli fizjologicznej? Mam akurat ;-)
Po prostu delikatnie przemy? ze dwa razy aby mie? pewno??, ?e wilgo? zostanie na oczku (mysia sier?? ma to do siebie, ?e z niej p?yny ?atwo sp?ywaj?). Mo?esz bardzo solidnie nas?czy? patyczek do uszu (tak ?eby a? z niego ?cieka?o) albo mocno nas?czonym wacikiem.
 
 
Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.



Imi?: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 114
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 287
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2013-08-31, 16:42   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]


A co s?dzisz o rumianku? ;-)
_________________
Witam [you:e9adeee25f] ! Pozwól na s?ówko, m?ody cz?eku...
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-31, 16:51   

Nie ryzykuj. Mo?e powodowa? reakcje alergiczne i tylko pogorszy? spraw?.
 
 
Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.



Imi?: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 114
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 287
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2013-08-31, 16:57   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]


A gdzie indziej mi pisali ?eby rumianek da? :/
_________________
Witam [you:e9adeee25f] ! Pozwól na s?ówko, m?ody cz?eku...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT