AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielki guz/opuchlizna
Autor Wiadomość
Pati89 
Szara myszka


Imi?: Patrycja
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-03-30, 11:46   Wielki guz/opuchlizna
   Myszy: Kreska, Lilka


Witajcie,
Co? dziwnego sta?o si? jednej z moich myszy. Wczoraj wieczorem chcia?am si? z nimi pobawi? i zauwa?y?am u niej wielki guz obejmuj?cy doln? cz??? brzucha, pachwin? i cz??? ty?ka. Pojawi? si? nagle, bo dwa dni wcze?niej zmienia?am ?ció?k?, bra?am j? na r?ce i nic nie zauwa?y?am.

Nie mam poj?cia co to. Do weterynarza oczywi?cie wybior? si? przed ko?cem tygodnia.

Póki co mysz nie zdradza ?adnych objawów bólu - biega w ko?owrotku, je, jest aktywna jak zawsze, nie jest osowia?a, nie piszczy, myje si? itp. Tak przynajmniej zaobserwowa?am od wczoraj wieczora.

Przed wybraniem si? do weta, chcia?abym zasi?gn?? waszej opinii, poniewa? boj? si?, ?e nie znaj?cy si? na myszach/gryzoniach weterynarz powie mi, ?e to rak i trzeba u?pi?. A to przecie? mo?e by? co? zupe?nie niegro?nego(rak chyba nie mo?e si? ot tak pojawi? w ci?gu dwóch dni?)

Moje teorie:

1. uku?a si? kawa?kiem drewna ze ?ció?ki i jej spuch?o
2. ugryz? j? jaki? owad (nie zauwa?y?am ?adnego ?ladu ugryzienia, ale te? nie patrzy?am zbyt dok?adnie)
3. reakcja alergiczna na co?
4. zwichn??a sobie ?ap? w stawie biodrowym i ten guz to opuchlizna(ale nie zauwa?y?am problemów z poruszaniem si?)

Mysz ma ok. pó? roku, wzi?ta z zoologicznego, nigdy na nic nie chorowa?a. Guz ma ok. 2 cm na 1,5 cm. Niestety nie mam mo?liwo?ci zamieszczenia zdj??. Co o tym my?licie? Czy ktokolwiek tutaj mia? podobny problem?
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-03-30, 14:55   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


moja teoria : mysz ma poltorej roku ( czyli jak na mysz juz i tak sporo) i ma guza rakowego, guzy ogolnie pojawiaja sie tak szybko ze w ciagu 1 nocy juz moze wyrosnac spory ,szczegolnie szybko narastaja rakotluszczaki(czyli tkanka tluszczowa poprzetykana tkanka rakowa) ,i to raczej nie jest nietypowy problem ,calkiem powszechny u starszych myszy ,idz do weta i popros o diagnoze lub usg, sadze ze myszke trzeba bedzie uspic :( przykro mi
p.s u myszy trudno zauwazyc ze cierpi poniewaz maja naturalna zdolnosc do ukrywania bolu i chorob , wiec nie sugeruj sie tym ze biega je itd
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Pati89 
Szara myszka


Imi?: Patrycja
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-03-30, 15:01   
   Myszy: Kreska, Lilka


mysz ma pó? roku nie pó?tora! Wi?c to chyba nie mo?na powiedzie?, ?e stara. A co do usg - to w ogóle mo?na myszom robi? takie badania? Jaki jest koszt?
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-03-30, 15:04   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


zle przeczytalam , ale guzy nie sa wykluczone w wieku pol roku , koszty w zaleznosci od miasta i czy wet ma taka glowice do usg dla malych gryzoni , ale jesli sie nakloje goz a nie poleci ropa lub inna wydzielina tylko troszke krwi top jest to napewno guz ,
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Pati89 
Szara myszka


Imi?: Patrycja
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-03-31, 17:06   
   Myszy: Kreska, Lilka


ok, dopiero wróci?am od weta. Babka nak?u?a guz, polecia?a krew, a to raczej nie wró?y dobrze. Da?a zastrzyk sterydowy w kark, który mo?e pomóc zmniejszy? guza lub chocia? na jaki? czas zatrzyma? rozrost. Ogólnie powiedzia?a, ?e mysz mo?e sobie z tym guzem jeszcze po?y?, póki nie b?dzie jej ewidentnie przeszkadza? w poruszaniu si? i póki nie b?dzie oznak, ?e zwierz? cierpi. Nie ma mo?liwo?ci operacji. Ogólnie jestem zadowolona, bo my?la?am, ?e od razu ka?e u?pi?(by?am w Dog-wet w Gdyni - polecam). Zap?aci?am 40z?(30 za porad?, 10 za zastrzyk)
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-03-31, 18:24   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


wet nie moze ci dyktowac co masz zrobic moze tylko doradzic i sugerowac a ty musisz podjac decyzje , wkurza mnie lekko jak sie mowi ze mysz nie cierpi , skad mozna wiedziec jaki wplyw na organizm maja rakowe komorki >? a jakie maja u ludzi ????/nie cierpia ????jak myslicie ??????/nie boli ich ??????przeciez to to samo , tak to rak a organizmy zwierzat wiele sie nie roznia od ludzkich
mysz powtarzam poraz enty nie pokaze ze cierpi ;/
oczywiscie zrobisz co chcesz , jest to ewidentnie rak , ja bym uspila aby odeszla jeszcze zwawa i zadowlona z zycia a nie w cierpieniu ale decyzja jest wlasciciela czy zwierze bedzie cierpiec czy moze odejsc jeszcze spokojne i niecierpiace
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Betbet 
Mysi Bywalec



Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 146
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-03-31, 19:27   
   Myszy: Malutka, Gruba


Ja bym na Twoim miejscu myszk? u?pi?a... ale pewnie po konsultacji u jeszcze jednego weta. wczoraj jedn? swoj? po?egna?am, ale mia?a in? przypad?o?? i wiedzia?am, ?e cierpi.

Mia?am mysz, której guz wylaz? nagle. wielki, mi?dzy uchem a szyj?. To by?o wiele lat temu, by?am m?oda, rozpacza?am, to by?o raczysko jak nic, ale chcia?am ?eby myszka po?y?a. Potem po?a?owa?am...

Odseparowa?am j? od towarzyszki w pewnym momencie, bo mysiale by?y niespokojne. Znalaz?am j? kilka dni pó?niej wci?ni?t? mi?dzy domek a szybk? terarium. Guz p?k? i chyba mu w tym pomog?a, bo miala tyln? lapk? we krwi. Albo p?k? a ona jeszcze go drapa?a, bo zacz??o j? bole?/sw?dzie??

Widok by? dramatyczny... a do tego zdawa?am sobie spraw?, ?e je?li ona drapa?a ?yw? p?kni?t? ran?, to ból musia? by? niewyobra?alny... W terarium by?o sporo krwi... wsz?dzie wi?c biega?a z tym zanim skona?a.

Okolice dróg rodnych s? bardzo wra?liwe, podobnie jak okolice brzucha. Oczywi?cie to Twoja decyzja, ale nie licz na jawne oznaki cierpienia, one pojawiaj? si? ju? chyba w ostatecznym stadium... tu? przed ?mierci?:(
_________________
Flora['],Fauna['],Zigzi['],Saragossa['],Pepper['], ?rednia[']
 
 
Pati89 
Szara myszka


Imi?: Patrycja
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-03-31, 21:28   
   Myszy: Kreska, Lilka


ok, rozumiem o co wam chodzi, ale skoro jest szansa, ?e ten guz si? zmniejszy po zastrzyku to wol? j? wykorzysta?. Je?li nie b?dzie ?adnej poprawy to owszem u?pi? j?.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-03-31, 21:46   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


nic sie nie zmniejszy i ja ci to na 100% gwarantuje ,takie guzy bardzo szybko rosna jak sama zauwazylas , jedego dnia nie bylo na 2 jest wielki ,jak wolisz ,szkoda mi myszy i tylko dlatego pisze , ja bym ja zaraz uspila
u mnie kazda mysz nawet z mniejszym guzem niestety jest usypiana , zbyt wiele razy przeszlam to zeby zwlekac ,taka mam zasade ,a niedlugo bede konczyc 2 alfabet w miotach i wiem o czym mowie, to nie latwe decyzje ale warto je podjac dla dobra naszych podopiecznych

prosze tu masz podobny przypadek
http://pmcorg.webd.pl/for...af9fd07cb#72754
chyba ze 2 dni temu pislam zeby jej skrocic cierpienia , mysz odeszla sama , niestety za pozno bylo , mimo iz przekonywalam ze to ze je , biega , bawi sie nie ma znaczenia w takicm przypadku , rak postepuje i wyniszcza organizm
moze to cie przekona
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Myszata 
Myszo?ak



Imi?: Wiktoria
Pomogła: 7 razy
Wiek: 26
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 677
Skąd: Kraków, Nowa Huta
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-03-31, 22:36   
   Myszy: Brak


Ja w?a?nie jutro ide do weta z Jessy i przy okazji wezm? Bris...
Nie chc? tego, ale jest to konieczne, nie b?d? zwleka?.. :(
_________________
Je?li chcesz zmieni? ?wiat zacznij od siebie
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-04-01, 06:29   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


myszata bardzo mi przykro ,myszki mialas dlugo ,jestes bardzo odpowiedziana nastolatka , nie robie z siebie alfy i omegi ale warto czasem posluchac slow hodowcy i ludzi ktorzy dluzej zajmuja sie myszkami ,rady sa cenne i moga oszczedzic wiele klopotow i cierpien naszemu kochanemu , malemu myszaczkowi
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2011-06-05, 08:34   
   Myszy: obecnie brak


Od?wie?am temat, bo mam podobn? sytuacj? :sad: .
Stillo ma niewielkiego guza mi?dzy ogonkiem a praw? tyln? ?apk?. Dzi? rano zauwa?y?am, ?e p?k? mu/rozgryz?/ rozdrapa? go sobie, do??, ?e okolice ogona mia? mokre i z ranki wyla?o si? troch? czego? przypominaj?cego kasz? mann? pomieszanego z krwi?. Przetar?am mu to watk? z wod? utlenion?, a potem z Octeniseptem. Teraz (po jakich? dwóch godzinach) wszystko zasch?o i ma tylko malutk? jak ?epek szpilki rank?, ale i tak jestem powa?nie zaniepokojona :shock: .
_________________
Mus to mus!
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2011-06-05, 10:48   

Nie u?ywajcie wody utlenionej na myszach, ludzie. Wystarczy, ?e cz?owieka troszk? zapiecze, a co dopiero takie ma?e stworzenie. Tak samo wata - gazikami. Wata si? si?pi i mo?e zostawi? k?aczki w ranie. Ludzie te? waty nie powinni u?ywa?.

Mo?liwe, ?e by? to ropniak [st?d ma?], a krew z rozgryzionej skóry. Mimo wszystko obserwuj czy si? nie babra i nie ro?nie ponownie.
 
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2011-06-05, 11:43   
   Myszy: obecnie brak


Yun napisał/a:
Nie u?ywajcie wody utlenionej na myszach, ludzie. Wystarczy, ?e cz?owieka troszk? zapiecze, a co dopiero takie ma?e stworzenie. Tak samo wata - gazikami. Wata si? si?pi i mo?e zostawi? k?aczki w ranie. Ludzie te? waty nie powinni u?ywa?.


O, dzi?ki, ?e mi poradzi?a?, bo naprawd? nie wiedzia?am (?e spirytus, to tak). Co do waty, to u?y?am p?atka do twarzy, wi?c si? czuj? troch? usprawiedliwiona :wink: .
_________________
Mus to mus!
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-06-05, 21:02   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


jesli to cos co przypominalo kasze manne to napewno kaszak byl , nalezy dokladnie ogladnac czy nie ma jeszcze pozostalosci kaszaka w ranie oczyscic , odkazic(najlepszy do tego jest rivanol w plynie ) i obserwowac czy znow nie narasta ,oczywiscie wizyta u weta wymagana
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT