AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
U?pi? czy nie?
Autor Wiadomość
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-01-07, 18:14   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


Frufru napisał/a:
Amazonka napisał/a:
Frufru napisał/a:
e?li mysz nie je, to karma ratunkowa zamiast regularnej diety, glukoza itp. Izolatka, ciep?o i wysoki poziom higieny.
tak tez robie, ale wet powiedzial zeby jej nie oddzielac bo to nie jest zarazliwe.... powinnam ja oddzielic?


To zale?y od interakcji mysich. Kiedy mam chor? mysz a np. jest okres kiedy cz?sto si? ganiaj?, atakuj?, to dla komfortu tej myszy j? oddzielam. Je?li masz pewno??, ?e pozosta?e samice nie przeszkadzaj? jej - nie gryz?, nie atakuj? itp. to jasne ?e lepiej zostawi? razem. Ew. mo?na mysz oddziela? do izolatki z najspokojniejsz?, do towarzystwa.

Cytat:
jesli chodzi o argente to mysle ze bez operacji pozyje dluzej niz jak by mieli ja kroic:( bo guz nie rosnie...

To mo?e by? bardzo zdradliwe - sam fakt ?e guz nie ro?nie na zewn?trz, nie znaczy ?e nie ro?nie wg??b organizmu i nie powoduje bólu. Niestety, i tak przyjdzie "ten" moment, tutaj nie ma dobrego wyj?cia ponad godne odej?cie (je?li nie zdecydujesz si? na operacj?). :(


nie gryza sie, sa przeniesione z duny do faunaboxa takiego jak uzywaja hodowcy, wyjete sa zabawki maja tylko domek miseczke i poidelko poki sa na lekach a champagne jest z nimi przeciez jej samej nie zostawie w dunie bo bylo by jej smutno ... tak mi sie wydaje...
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-07, 18:22   

Je?li to spokojne laseczki, to na pewno im lepiej razem chorowa?. :)
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-07, 18:53   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


Samiczka sh argente , mam podobne zdanie co ty Amazonka, mysz przezyla sporo czasu , opercja moze byc inwazyjna i naraza zwierze na niepotrzebne cierpienie przedluzajac zycie niejednokrotnie o krotki czas , czesto tez bywa ze raz ruszony rak zaczyna inwazje na male cialko i pojawiaja sie przerzuty , jesli bardzo nie rozdrwpuje to bym zostawila jeszcze jakis czas , ale jesli stan jest psychosomatyczny , czyli guz nie boli ale przeszkadza i mysz pod wplywem psychiki chce sie go pozbyc , niekoniecznie we wlasciwy sposob to nie za bardzo jest na co czekac , znam wypadki gdzie myszy potrafia sie doslownie oskalpowac zeby tylko sie pozbyc tego co im przeszkadza

Druga myszka to sh black ur. 07.02.11 skroiclabym jej cierpienie juz , smierc z glodu to nic milego miala bardzo dlugie dobre zycie po co ma cierpiec ?

Trzecia myszka to sh pearl 01.08.11 sprobiowalabym jeszcze zmiany lekow , unidox daje bardzo dobre efekty .........

nie jestem weterynarzem owszem , nie jestem tez omnibusem w sprawach mysich , moge sie mylic ,nawet weterynarz bywa ze stawia zla diagnoze bo nie ejst dobrym diagnostykiem i nie laczy faktow ktore sa oczywiste np. dla hodowcy , tak samo tez hodowca i inna osoba moze nie polaczyc faktow itd , wazna jest wspolpraca obustronna

moge poradzic co i jak , moge poddac jakie leki skutkuja w danych chorobach , moge rozpoznac objawy ale zawsze mowie ze do weterynarza trzeba isc , chocby nawet sie okazalo ze nie zgadzamy sie oglnie z jego diagnoza , jesli trzeba to zasiega sie opinii innego weta
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-01-07, 21:56   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


w srode o 16 jade z laskami do weta i wtedy podejme jakies decyzje , mam nadzieje ze pearl sie polepszy , jutro podejme decyzje czy uspic black i argente chociaz bedzie ciezko:(
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-01-07, 21:58   

Trzymam kciuki i g?owa do góry ...
_________________
InfinitY ..
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2013-01-08, 09:58   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Walcz o samiczke pearl! Ja aktualnie walcze o swoja, ktora rowniez ma zapalenie pluc i jest na dobrej drodze, a wygladalo to kiepsko...
Daj znac, co i jak z maluchami ;)
 
 
 
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-01-11, 15:02   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


no no dobre wie?ci Pere?ka jest na dobrej drodze... zacze?a przybierac na wadze i dzisiaj weterynarz powiedzial ze mniej swiszczy:) argente nadal jest na lekach a Safirka dostaje wode i jedzonko pod sam nos :) dodalam im wiecej jogurtow i papek owocowych zeby latwiej bylo Safirze jesc, narazie sie sprawdza ale nadal pozostana w faunabox, tu maja wszystko pod nosem, dla champagne tan wrzucilam kolowrotek bo ona sie nudzila, pozostale dziewuchy jedza pija i spia tylko ale dobre i to:)
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-01-11, 21:29   

super :)
_________________
InfinitY ..
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-12, 06:56   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


:m:): bardzo sie ciesze :) duzo zdrowka zycze :)
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT